* ESC - закрити вікно пошуку
Дитячий нон-фікшн
Бушковська Наталія. Просто про науку. Як ми з’являємося на світ
Бушковська, Наталія. Просто про науку. Як ми з’являємося на світ. — Харків: АССА, 2021. — 48с.: іл. — (Серія «Читай та відкривай»).
Ця книга розповідає про найбільше диво світу — появу нового життя. Її авторка, медична журналістка Наталія Бушковська, дає відповіді на найрозповсюдженіші дитячі запитання. Що відбувається після того, як тато і мама зустрічають одне одного? Як проходять пологи і що чекає на родину після народження дитини? Якими бувають новонароджені малюки і що вони відчувають? Про це та багато іншого читайте на сторінках книги “Просто про науку. Як ми з’являємося на світ”.
Скільки часу ми маємо бути в маминому животі?
В ідеалі дитина має перебувати в животі матері 9 місяців. Але іноді трапляється так, що маля народжується раніше. Це називають передчасними пологами.
Причини бувають різні. Може, мама чимось захворіла. Можливо, щось трапилось із плацентою, і вона більше не здатна подавати достатньо кисню. Тож тепер бути всередині організму просто небезпечно.
Тоді малюку допомагають дозріти в спеціальному скляному будиночку — інкубаторі. А ще необхідне відповідне харчування, ліки та велике терпіння лікарів і батьків. Але потім такі діти виростають, і ніхто не здогадається, що вони народилися раніше, ніж слід.
Запитай у батьків, чи вчасною була твоя поява на світ. Чи це сталося трішки раніше?
читайте також