Дитяча проза і поезія

Пригоди ґномика Ромтомтомика

120₴

Роман Завадович. Пригоди ґномика Ромтомтомика

Завадович Р. Пригоди ґномика Ромтомтомика. – К: Родовід, 2019. – 40 с.

Легендарна дитяча книжка, на якій виростали покоління української дітвори в діяспорі — «Пригоди ґномика Ромтомтомика» – вперше перевидана в Україні стараннями пластового племені Перші Стежі.  РОДОВІД радо допоміг у такій приємній історичній справі.

 

Ромтомтомик — маленький дух / душок, що захоплював дітей своєю цікавістю і великою відвагою, перелетів і в Україну

 

Перше видання «Пригоди ґномика Ромтомтомика» (автор – Роман Завадович, малюнки знаменитого Едварда Козака) видрукувано в Кракові 1940 року. Після того книжечка перевидавалася кілька разів в США.

 

Роман Завадович (1903-1985) – визначний письменник дитячої літератури, журналіст, культурно-освітний діяч. Закінчив тернопільську гімназію в 1920 році, а в 1938-му здобув диплом маґістра славістики у Львіському державному університеті. Від 1937 року співпрацював і друкував свої твори в таких журналах як “Малі друзі”, “Світ дитини”, “Сонечко”, “Дзвони”, “Веселка”. З 1950 року Завадович жив і творив у Чікаґо, США. Один з найпопулярніших авторів дитячої літератури, Завадович написав понад 45 книжок для дітей і молоді, багато з них під псевдонімами – Роляник, Фортіссімо, Володимир Переяславець тощо. Твори Завадовича написані з досконалим знанням дитячої психіки та зацікавленнями української дитини. Вони вміють захопити юного читача красою і мистецтвом слова і цікавим сюжетом.

 

Едвард Козак-ЕКО (1902-1992) – український карикатурист, дизайнер, маляр, іконописець, редактор, видавець. Родом з Галичини, учень мистецької школи Олекси Новаківського.

 

Номер стенду: 130

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект