Українська художня література

Олександра Шутко. Роксолана. Союз із ягелонами

Шутко О. Роксолана. Союз із Ягеллонами : історичний роман: кн. 1 / О. Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 312 с. ISBN 978-966-10-6446-0У романі висвітлено події з життя українки Роксолани (Hürrem Sultan) – дружини султана Сулеймана Пишного, які відбувалися в 1540–1551 роках, коли вона перебувала у зеніті слави та влади.
Ця жінка мала значний вплив на політику Османської імперії. Виступала посередником чоловіка-султана щодо налагодження добросусідських відносин із польською династією Ягеллонів – угорською королевою Ізабеллою, її матір’ю Боною Сфорца та братом – польським королем Сигізмундом ІІ Августом.
В основі роману – любовне й дипломатичне листування Роксолани, архівні документи, рапорти європейських послів у Стамбулі, османських літописців та відомості з ґрунтовних розвідок турецьких, польських, українських, німецьких, італійських й американських істориків. У романі реальними є не лише події та герої, а й навіть їхні діалоги, які історія зберегла до наших днів.А Хюррем серйозним тоном проказала:
– Дай Аллах, щоби ви, мої діти, завжди були усміхнені та веселі.
Усі раптом стихли й зажурилися, адже розуміли, яка страшна доля чекає їх після смерті батька – султана Сулеймана. Щоби розрядити обстановку, Міхрімах повідомила про отримання листа від чоловіка Рустема-паші.
– Він у таборі османського війська приймає європейських послів. Мені повідомив, що повелитель – у гарному здоров’ї і передає нам вітання.
– Хай Аллах примножить роки правління нашого султана! – вигукнув Мехмед.

Номер стенду: D 3.15

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект