Нон-фікшн

Розмови про життя і мистецтво

 

Олександр Клименко, Галина Пагутяк. Розмови про життя і мистецтво

Олександр Клименко, Галина Пагутяк. Розмови про життя і мистецтво / Олександр Клименко, Галина Пагутяк. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2019. — 240 с. — (Серія «Ім’я на обкладинці»). ISBN 978-966-10-5781-3

«Розмови про життя і мистецтво» — діалог відомих письменників на мистецькі, філософські та соціально-політичні теми. Це захоплююча бесіда про досвід і знання, які людина отримує в процесі творчого осмислення дійсності – у часі написання художнього твору.

 

Книга писалася протягом 2014–2016 років, тому окрім бесід про літературу і творчість, у ній, наче в деннику, зафіксовано важливі події українського сьогодення.

 

О. К. Патріотична халтура — теж шахрайство. Але на відміну від чтива на високі й вічні теми, де нас намагаються духовно і розумово «збагатити» з розрахунку, що ми, не розібравшись чи інтелігентно змовчавши, проковтнемо підсунутий ерзац, патріотична тема у виконанні графоманів буде помічена ще й особливим цинізмом. Оскільки в художніх творах на теми Революції Гідності та війни з Росією — на відміну від інших творів — неможливо дистанціюватися від реальності, від невигаданого життя і невигаданої смерті. Тому пісню «Небесна сотня» гурту «ТаРута» чи вірш Оксани Максимишин-Корабель «Мамо, не плач…» з трагічно-просвітленими і грандіозними за задумом та рівнем втілення творами, які ще обов’язково будуть написані, завжди єднатиме щось справжнє, непідробне. Єднатиме в точці, де творчість дорівнює життю.

 

Г. П. Повірять тому, хто це пережив. А люди знають, хто як себе поводив і хто на цьому скористав. Жоден куплений критик не відмаже тих, хто кричав: вандали чи корчив із себе буддиста. У нас тепер нарешті є громадська думка, і вона змінить

 

 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект