Зарубіжна художня література

Серце Заходу

 

О.Генрі. Серце Заходу

О.Генрі. Серце Заходу : новели / О.Генрі ; пер. з англ. Г. Михайловської. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 320 с. ISBN 978-966-10-6014-1

О. Генрі (1862—1910) — псевдонім Вільяма Сіднея Портера, одного з най­популярніших класиків світової літератури. Банківський службовець Портер, засуджений на три роки за нестачу грошей, написав своє перше оповідання у в’язниці, під псевдонімом. В основі майже 300 творів — невигадані історії з власного життя і мандрів,  з оповідок приятелів і випадкових попутників. Новели О. Генрі — явище суто американське, що виросло на національних літературних традиціях. Це маленькі історії простих людей: фермерів, клерків, продавчинь, дрібних авантюристів, бродяг. Читач мимоволі співчуває героям — сміливцям з аван­тюрних історій про Дикий Захід («Серце Заходу»), шахраям-романтикам («Шляхетний шахрай», «Королі і капуста»), «маленьким американцям», що шукають свою мрію на вулицях мегаполіса («Голос великого міста», «Чотири мільйони», «Наготований світич»).

 

«— Єдиний відомий мені приклад дружби щирої й непідробної, — повів далі господар, — це сердечна прив’язаність, що склалася між одним добродієм з Коннектікута та мавпою. Це було в Барранкільї. Мавпочка вилазила на пальму й скидала тому панові кокосові горіхи. Він розпилював їх навпіл, робив із них горнятка, які потім збував по два реали за штуку, й купував собі ром. Мавпа випивала кокосове молоко. Оскільки кожний з приятелів був задоволений своєю частиною прибутків, вони жили, як брати».

Номер стенду: 237

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект