Дитяча проза

Леонід Ушкалов. Сковорода від А до Я

Леонід Ушкалов. Сковорода від А до Я / Леонід Ушкалов. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 72 с. ISBN 978-617-679-263-5

Книжка «Сковорода від А до Я» продовжує серію абеток-енциклопедій для родинного читання і розповідає про великого мрійника, мандрівного філософа та педагога.

 

Григорій Сковорода зрікся світу й кар’єрного росту, хоча й мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку обрав постійні мандри й самотність – та при цьому вважав себе неймовірно щасливою людиною. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям?

 

Про все це – у новій абетці, текст до якої написав літературознавець та знавець давніх текстів Леонід Ушкалов, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Григорія Сковороди.

 

«У серпні 1734 року, коли Сковорода був трохи старший за тебе, друже, він попрощався з рідними Чорнухами й поїхав до Києва, щоб навчатися в славетній Києво-Могилянській академії. Тоді вона розташовувалася там, де тепер, — на Подолі».

 

 

Номер стенду: D 3.20

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект