Українська художня література

Артем Шевченко. Слов’янськ. Початок війни

Артем Шевченко. Слов’янськ. Початок війни/Артем Шевченко. Харків: Видавництво Фоліо, 2020. 431 с

Свідоцтва, викриття та сповіді…

 

«Слов’янськ. Початок війни» — це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ Донецької області, захоплення якого загоном бойовиків Гіркіна-«Стрєлкова» 12 квітня 2014 року стало початком гібридної збройної військової агресії РФ на українському Донбасі. Кожен розділ книжки має символічну назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»…

 

У книжці використано архівні фото й записи інтерв’ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з’являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях.

 

Автор книжки — Артем Шевченко, директор Департаменту комунікацій МВС України. Ще військовим журналістом він активно висвітлював події у Слов’янську протягом квітня-червня 2014 року.

 


Пам’ятаю перший повномасштабний бій 5 травня із серйозними втратами, коли ми чекали підтримку, зокрема авіаційну, а її не було. Тоді відбувалися дуже емоційні розмови: кричали, незважаючи на ранги, посади й погони. Багато чого було. Однак хочеться пам’ятати тільки хороше. Наприклад, полуниці, якими славиться Ізюм. Тоді їх було повно. І всі їли ці полуниці, які військовим привозили місцеві фермери. Дякую їм і всім тим, хто не шкодував життя та здоров’я, захищаючи Україну. Про них ця книжка.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект