Українська художня література

Слуги яструба і лілей: повернення : роман (частина друга)

200₴

Катерина Липа. Слуги яструба і лілей: повернення

Слуги яструба і лілей: повернення : роман (частина друга) / Катерина Липа. — К. : Laurus, 2021. — 228 с.: іл.



Козак-вивідувач Дмитро Шершень і француз-фортифікатор Клод де Л’Ампік, герої роману «Слуги яструба і лілей», знову подорожують землями України і виходять неушкодженими з численних небезпечних пригод. Улітку буремного 1678 р. друзі мандрують Диким Полем, б’ються на смерть з турками в обложеному Чигирині, розплутують загадкове вбивство у Києві. Це історія про те, як досягати перемог за найважчих обставин, історія, яку можна і треба читати без брому.



Про те, що доведеться писати продовження пригод Дмитра Шершня і Клода де Л’Ампіка, я здогадалася вже під час презентацій першої книжки, коли читачі питали про дату публікації цього самого продовження так, наче ми про все домовилися. Але, опріч зацікавлення аудиторії, яке, безумовно, потужно наснажує і мотивує автора, мала ще й власні причини. По-перше, для істориків дві облоги Чигирина — це цілісна подія, розтягнена на дві воєнні кампанії, тому говорити про одну не зовсім коректно, треба обов’язково згадати про обидві. По‑друге, мушу зі- знатися, що в «Слугах яструба і лілей» приховала дещо від шановної публіки і тепер хотіла би виправитися. Річ у тім, що малюнків з архіву МЗС Фран- ції, які спонукали мене до написання попередньої історії, насправді існує не три, а чотири. Крім планів міст, що фігурують у романі, існує ще картографічний начерк Дніпра з позначенням порогів і фортеці Кодак. Оскільки прогулянка вздовж Дніпра занадто ускладнила б сюжет, я відклала останній малюнок, як то кажуть, до ліпших часів. А коли читачі почали просити продовження, стало зрозуміло, що «ліпші часи» от‑от настануть і нові пригоди героїв так чи інак мають бути сюжетно пов’язані з начерком порогів.
Я переконана, що правдива історія завжди яскравіша за будь-яку вигадку. Проте саме белетристика може надати їй цікавої та компактної форми і донести до сучасників в усьому сяйві питомих барв і захопливих реалій. Отже, аби відтворити атмосферу доби та не спотворити перебіг історичних подій, мені й цього разу довелося шарудіти паперами, вивчаючи давні документи, щоденники та листи.

Номер стенду: B 3.03

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект