Зарубіжна художня література

Софі Оксанен. Собачий майданчик

Софі Оксанен. Собачий майданчик / Софі Оксанен; переклад із фінської Юрія Зуба; дизайн обкладинки Марії Кінович. Київ : Видавничий дім “Комора”, 2021. 472 с. ISBN 978-617-7286-69-0У романі «Собачий майданчик» сучасне Гельсинкі переплітається з минулим пострадянської України, корупція Сходу зустрічає і живить жадібність Заходу, і на цьому перехресті стоять дві жінки.

Оленка, завершивши кар’єру моделі в Європі, повертається додому в Україну, де поринає у нову галузь комерційного донорства. Працюючи координаторкою, вона підшуковує і вербує молодих дівчат, серед яких опиняється і Дарія, ії знайома з дитинства. Це рішення зумовить низку подій, які зрештою зруйнують не одне життя, і призведе до того, що відбудеться за десять років у парку біля майданчика, де щаслива фінська родина вигулює собаку.

Софі Оксанен маневрує між психологічним трилером та гостросоціальною прозою, розкриваючи правду про бізнес, побудований на донорстві яйцеклітин, міжнародні «фабрики з виготовлення дітей» та жіноче тіло, яке стає в цьому бізнесі вигідним товаром.Я не наважувалася повернути голову і переконатися. Та жінка вела далі, і що більше вона говорила, то ясніше ставало: це не марево. Я знала її, вона знала мене, й ми обидві сиділи на лавці гельсинського парку, немов і не бувало часової прірви в багато років. Слово за словом вона вибивала камінь за каменем із фундаменту мого нового життя, який я так ретельно будувала.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект