Мистецькі видання

Сара Паппворт. Це Моне

Сара Паппворт. Це Моне / Сара Паппворт; іл. Од ван Рин. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 80 с. ISBN 978-617-679-683-1

Клод Моне — французький художник, найбільш відомий як головний представник напрочуд впливової авангардної групи — імпресіоністів. Він прожив довге й плідне, сповнене творчості життя, любив експериментувати з новими техніками малювання, а втім, його роботи ніколи не базувалися на мистецьких теоріях, лише на швидкоплинних враженнях. Він часто прокидався удосвіта, щоб встигнути зловити, приміром літній світанок над Сеною.
З часом його потреба «закарбувати відчуття» і упіймати скороминущі, мінливі ефекти стала головною одержимістю його творчості. У цьому ілюстрованому життєписі художника — найцікавіші факти біографії та історії створення найвідоміших картин Моне.
Для тих, хто цікавиться творчістю Клода Моне й мистецтвом ХІХ-ХХ століття загалом.

 

Оскар-Клод Моне народився у Парижі 14 листопада 1840 року. Він був другою дитиною у сім’ї Клода Адольфа, моряка торгового флоту, і його музично обдарованої дружини Луїзи-Жюстін. Коли Моне було п’ять років, сім’я переїхала у Гавр, де його батько почав працювати на свого шурина бакалійника. Моне дуже подобалося жити так близько біля моря і досліджувати прилеглу сільську місцевість, але йому було важко зосереджуватися на навчанні: «Усі шкільні зошити я обмальовував зневажливими портретами учителів, у анфас або в профіль, максимально їх спотворюючи».

 

До шістнадцятирічного віку Моне так прославився своїми карикатурами, що, як він потім стверджував, заробив чимало грошей, малюючи жителів Гавра. Щонеділі близько п’яти його карикатур вивішували у вітрині рамарні, де юрмилися жителі міста, щоб пореготати, упізнаючи на карикатурах себе чи друзів».

 

Номер стенду: B 2.36

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект