Іноземна проза

Джон ле Карре. У розшуку

Джон ле Карре. У розшуку : роман / Джон ле Карре; переклад з англ. Тетяни Савчинської. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. — 432 с. ISBN 978-617-679-615-2

У молодого чеченця Ісси Карпова непросте минуле — трагічна смерть матері, злочини батька, тюрми й катування, втеча і нелегальний перетин кордону, до того ж за ним полюють спецслужби різних країн, бо підозрюють, що він пов’язаний з терористами-ісламістами.

 

Батько Ісси зумів накопичити на рахунку у приватному банку велику суму, та ці гроші здобуті нечесним шляхом, тому такий спадок синові не потрібен. Хлопець приїжджає у Гамбург, щоб забути минуле, почати нове життя, вивчитися на лікаря. Аннабель Ріхтер, яка працює адвокатом, вирішує допомогти Іссі, але дівчині доведеться розгадати непросту загадку: хто він насправді — мрійник з чистим серцем чи злочинець, невинна жертва чи лише пішак у чиїйсь великій грі?

 

«Турецького боксера-важковаговика, чемпіона, який бреде вулицею Гамбурга попідруч із матір’ю, годі звинуватити у тому, що він не помічає худющого хлопчину в чорному пальті, який іде за ними назирці.

 

Велет Мелік, як його називали шанувальники з району, цей волохатий добродушний гігант-нечепура з широкою щирою усмішкою, чорним, зібраним у хвостик, волоссям, хисткою невимушеною ходою, займав півтротуару, навіть коли поруч не було матері. У свої двадцять він був тутешньою знаменитістю, і не лише завдяки неабиякій вправності на боксерському рингу: Мелік був молодіжним представником ісламського спортивного клубу, триразовим срібним призером північнонімецького чемпіонату зі стометрівки батерфляєм і так, ніби цього недостатньо, ще й видатним воротарем футбольної команди, яка щосуботи збиралася, щоб пограти».

 

Номер стенду: B 3.35

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект