Українська художня література

Поліна Кулакова. Усі їхні демони

Усі їхні демони : роман / Поліна Кулакова. – Вінниця: Дім Химер, 2020. – 208 с.

В одній з квартир сірої «хрущовки» живе, здавалося б, звичайна сім’я. Проте за зачиненими дверима того дому відбуваються тривожні події, що їх байдужі сусіди воліють не помічати. Жінка, котра потерпає від домашнього насилля; хлопець-підліток, який шукає розуміння й підтримку на вулиці; самотня дев’ятирічна дівчинка, що вчиться жити з «демонами» своїх батьків…
«Усі їхні демони» — вибуховий соціальний трилер про дітей, позбавлених дитинства, алкоголізм, байдужість… та криваві вбивства у маленькому містечку.

 


Місто огортали сутінки. Невеличке подвір’я, затиснуте між двома п’ятиповерховими будинками та нещодавно зведеним кварталом вишуканих «висоток», розчинялося у вогкій темряві. По телевізору саме крутили новий сезон популярного кулінарного шоу, звуки якого долітали крізь прочинену кватирку на другому поверсі, проте зараз шоу ніхто не дивився. Усі були тут — на вулиці. Сусіди з кількох найближчих під’їздів стояли натовпом роззяв. Хтось перешіптувався, хтось налякано зойкав, хтось схлипував. Коли санітари винесли ноші з парадного й поволі рушили до карети швидкої допомоги, гомін посилився.

 

— Господи… Вони накрили її з головою! — озвалася дебела жінка у старому коричневому пальті. Вона та ще кілька сусідок вивертали голови слідом за санітарами.

 

На вулиці було прохолодно. Ще минулого тижня місто ніжилося в теплі справжнього «бабиного літа», сьогодні ж стовпчики термометрів несподівано впали до нульової позначки, небо затяглося щільною завісою важких чорних хмар й уже надвечір пустився дощ зі снігом.

 

Опале листя під чоботами санітарів шурхало врізнобіч та хрумкотіло, мов яєчна шкаралупа. Раптові пориви вітру немилосердно шарпали одяг, примушуючи бригаду медиків та юрму глядачів скулитися від холоду. Здається, обличчя санітарів були безбарвними, посірілими, та в їхніх очах ще можна було помітити рештки шоку від побаченого у квартирі на першому по – версі. Глядачі з сусідніх квартир пожадливо видивлялися кожну деталь, аби нічого не пропустити. Коли ж з – під простирадла, яким накрили тіло, випала мертва скривавлена рука, частина юрмища перестрашено зойкнула.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект