Дитяча проза

Ґренемаєр Дітріх. Велика книга про здоров’я для усієї родини

Ґренемаєр Дітріх. Велика книга про здоров’я для усієї родини / Д. Ґренемаєр ; пер. з нім. Р. Матієва. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с. ISBN 978-966-10-5846-9

У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси.

 

Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар.

 

Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.

 

Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи. Сподіваємось, кожен читач знайде у книзі власні варіанти відповідей на ті чи інші дитячі «чому?».

 

Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку та дбайливих дорослих.

 

Це Ервін і Розі.

 

Ервін та Розі мають по п’ять рочків. Вони брат і сестра та святкують день народження в один день. Так, правильно, вони — двійнята.

 

А це — лікар, Док. Ервін з Розі завше приходять до нього, коли у них щось болить, або коли виникають питання щодо власного тіла…

 

Ервін та Розі — не просто братик і сестричка, а двійнята! Здебільшого це дуже класно, бо їм завжди є з ким гратися або ж досліджувати навколишній світ. Часом Ервін «дістає» Розі запитаннями, іноді Розі не дає спокою Ервіну. Це вже як коли. А часом вони разом дошкуляють Доку своїми «чому?» та «як?»…

 

Робота кісток

— Доку, а навіщо нам кістки? — питає Розі.

— О, без кісток ти розпласталася б, як простирадло. Без них ти не змогла б ні звестися на ноги, ні випростатися, а хляпала б на підлогу, як желе — відповів Док. — Наші кістки утримують тіло,

але рухаємося ми завдяки м’язам.

— А як кістки тримаються разом? — цікавиться Ервін.

— Кістки не розпадаються, бо рухомо з’єднані за допомогою суглобів.

Таке з’єднання нагадує дверні завіси.

Наші м’язи мають відростки — сухожилля, за допомогою яких кріпляться до кісток і приводять їх у рух.

 

Номер стенду: B 3.09

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект