Нон-фікшн

Перекладач Ірина Тучапська. Вінтажна кухня (синя обкладинка)

Вінтажна кухня/ Переклад з польської Ірина Тучапської.– Київ: SNOWDROP, 2020.– 304 c. – іл. –(Відновлені бестселери)



«Вінтажна кухня» – варіація на віднайдену кулінарну книгу, видану в 1937 році в Західній Україні, яка на той час була під владою Польщі. І хоча минуло майже 100 років, книга не втратила актуальності, бо продукти, з яких готували наші прабабусі, ті ж самі.
Рецепти тодішніх українців – це не лише борщ та сало, а витончені страви, які зараз можна знайти в меню шляхетних ресторанів (так, тоді вдома теж їли авокадо, спаржу та артишоки!).
Старовинні домашні рецепти західноукраїнської кухні отримали нове дихання. Для найвибагливіших читачів вони доповнені правилами сучасного столового етикету від Ольги Фреймут.



СПОСІБ КВАШЕННЯ БУРЯКІВ НА БОРЩ
Певну кількість малих буряків, бо вони кращі від великих, помити, ретельно очистити, порізати на дрібні шматки, покласти в глиняну посудину і залити кип’яченою теплою водою. Наверх дати шматок житнього хліба та поставити в теплому місці, – і після чотирьох днів квас буде придатний до використання. Зберігати його потрібно в холодному місці.

ГОРІХОВИЙ ТОРТ
Розтерти 8 жовтків, 250 г цукру, 250 г волоських горіхів, легко вимішати з піною з білків і посипати просіяною булкою. Спекти в двох тортівницях у не дуже гарячій духовці коржі. До збитої сметани додати 250 г цукру, ваніль, 250 г турецьких зелених горіхів і перекласти цією масою охолоджені коржі.

СЕРВІРУЄМО СТІЛ
• Подбайте, щоб гостям не було тісно. Просте правило перевірки на зручність: сядьте за стіл, покладіть широко лікті – це і буде місцем для одного сервірування.
• Простір від сервірувальної тарілки до кінчика столу має бути 5 см.
• Ножі та ложки розкладаємо справа від тарілки. Виделки – зліва.

Номер стенду: D 3.13

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект