Календар подій

#брюдершафт: дискусії про розділення суспільства та ностальгію за диктаторськими режимами

У межах Тижнів Німеччини в Україні та мистецького проєкту про єдність #брюдершафт 20 і 21 жовтня відбудеться дискусійна програма. Українські та європейські експерти говоритимуть про об’єднані та роз’єднані суспільства, Німеччину 30 років тому і Україну сьогодні, явище остальгії (ностальгія за НДР) та переломний 1990 рік. Серед учасників — Cофія Андрухович, Андрій Курков, Ігор Померанцев, Галина Аккерман, Оксана Форостина та інші.

30 років тому завершився процес обʼєднання ФРН і НДР у сучасну Німеччину. У жовтні в межах Тижнів Німеччини в Україні триває #брюдершафт — візуальна та публічна програма в Києві, Харкові, Дніпрі та інтернеті. Спеціально для проєкту платформа культури пам’яті Минуле/Майбутнє/Мистецтво запускає дискусійну програму.

 

День німецької єдності — це не просто пам’ятна дата чи привід для святкування. Це поштовх до рефлексії складних проблем: взаємин у роз’єднаних суспільствах, можливості виходу з тоталітарної настанови до демократії, природи ностальгійних спогадів.

 

До участі в дискусіях запрошено українських і європейських інтелектуалів, готових дивитися на досвід об’єднаного німецького суспільства та міркувати про об’єднання України, яке поки що залишається в просторі мрії.

 

Експерти зберуться в київській студії наживо, а долучитися до прямого ефіру можна буде через онлайн-трансляцію. Розклад дискусій і деталі програми за посиланням.

 

Мистецький проєкт #брюдершафт розробили Марія Ланько та Лізавета Герман — кураторки, дослідниці, засновниці галереї The Naked Room. Він є частиною Тижнів Німеччини в Україні 2020, організованих Посольством Німеччини в Україні. Дискусійну програму організовує платформа культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво на чолі з кураторками Оксаною Довгополовою та Катериною Семенюк.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект