премія

Букерівська премія назвала 5 найкращих книжок за 50 років

27.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет Букерівської премії оголосив короткий список претендентів на здобуття «Золотого Букера», що вручається за найкращу книжку за всі 50 років існування нагороди. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

 

Жюрі, до складу якого входять письменники Роберт Маккрам, Камілла Шамсі, Лемн Сіссей, Холлі Макниш, а також радиоведучий Саймон Майо, вибрали 5 фіналістів:

 

  1. «У вільній державі», Відьядхар Сураджпрасад Найпол (V. S. Naipaul, In a Free State)
  2. «Місячний тигр», Пенелопа Лайвлі (Penelope Lively, Moon Tiger)
  3. «Англійський пацієнт», Майкл Ондатже (Michael Ondaatje, The English Patient)
  4. «Вовча зала», Хилари Мантел (Hilary Mantel, Wolf Hall)
  5. «Лінкольн в Бардо», Джордж Сондерс (George Saunders, Lincoln in the Bardo).

 

Переможця визначить народне голосування. На сайті премії можна проголосувати за ці книжки до 25 червня. Лауреата назвуть 8 липня на фестивалі, присвяченому 50-літньому ювілею премії.

 

Букерівська премія (офіційна назва премії — англ. The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала однією з провідних в галузі літератури.

 

Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

 

Раніше повідомлялося, що з нагоди 50-річчя Букерівської премії, буде присуджено спеціальну відзнаку — The Golden Man Booker Prize. 

 

Нагадаємо, що минулого року лауреатом Букерівської премії став американський письменник Джордж Сондерс за роман «Lincoln in the Bardo».

 

Книжкою-переможницею цьогорічної Міжнародної Букерівської премії (The Man Booker International Prize) став роман «Бігуни» («Flights») польської письменниці Ольги Токарчук.