Букерівська премія

Букерівська премія оголосила лауреата 2020-го року

20.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Букерівської премії присудила цьогорічну перемогу шотландсько-американському письменнику Дуґласу Стюарту. Про це повідомляє офіційний сайт відзнаки.

 

Стюарт отримав премію за книжку Shuggie Bain (видавництво Picador, Pan Macmillan). Це перший роман автора, який базується на його власному дитинстві. Він розповідає про хлопчика, який виріс у Глазго 1980-х років із матір’ю, яка бореться із залежністю. 44-річний письменник присвятив книжку власній матері, яка померла від алкоголізму, коли йому було 16 років.

Після закінчення Королівського коледжу мистецтв Дуґлас Стюарт переїхав до Нью-Йорка, щоб розпочати кар’єру дизайнера одягу. Він працював з брендами Calvin Klein, Ralph Lauren і Gap. Писати почав у вільний час десять років тому. Відтоді його роботи з’явилася у LitHub та в The New Yorker, який цього року опублікував дві його новели. Наразі він закінчує свій другий роман, дія якого також відбуватиметься у Глазго.

 

Лауреат отримав приз у розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів

 

Як повідомляло Читомо, до довгого списку премії цього року потрапили 13 книжок, а до фіналу пройшли 6.

 

Нагадаємо, що минулого року Букерівську ремію отримала ірландська письменниця Анна Бернс із романом «Молочник» (Milkman).