Роман Ратушний

«Чорний квадрат» на аватарках: у фейсбуці триває флешмоб на підтримку Романа Ратушного

31.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Митці, активісти, народні депутати та громадські діячі демонструють підтримку активісту ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Роману Ратушному та іншим учасникам акції протесту під Офісом президента, проти яких відкрили кримінальні справи та яких відправили під цілодобовий домашній арешт.

 

Як відомо, однією з підстав для арешту Романа Ратушного стали докази у вигляді абсолютно темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім окремих плям світла.

Відтак, у фейсбуці на підтримку активіста запустили флешмоб, у рамках якого на головній світлині профілю користувачі встановлюють «Чорний квадрат» українського художника Казимира Малевича.

 

«Прошу всіх поставити на 1 добу на аватарку «Чорний квадрат» Малевича, і ось чому. Мистецтво завжди завдає удару у відповідь обивательству й тому, що називають вульгарністю або пошлістю. Український художник Казимир Малевич в 1912 задумав і в 1914 реалізував роботу, яка перевернула мистецтво, нарівні з творчістю Дюшана. А в 2021 році інші «митці» – слідаки МВС задумали контртвір – називати чорні квадратики людиною. В буквальному сенсі: додають як докази проти активіста та захисника Протасового Яру Романа Ратушного майже абсолютно чорні фото, і стверджують, що на них саме він», – пояснив ініціатор флешмобу поет та кандидат соціологічних наук Богдан-Олег Горобчук.

До флешмобу приєдналися сотні публічних осіб, серед яких народні депутати України, письменники, політики, художники, правозахисники, дипломати та працівники креативної індустрії.

 

Зокрема, «Чорний квадрат» на аватарку встановили письменники Остап Українець, Євген Лір, Тарас Лютий, Світлана Поваляєва, мистецтвознавиця Діана Клочко, письменниця та музикантка Ірена Карпа, поети Роман Романюк, Артем Полежака та Оксана Розумна, лавреатка Шевченківської премії 2021 року Оксана Луцишина, режисерка Ірина Цілик, художники Олекса Манн, Анатолій Дністровий та Ілона Сільваші, інші затримані під час подій під ОПУ активісти та сам Роман Ратушний.

 

Крім того, до флешмобу долучилися народні депутати Ярослав Юрчишин (партія «Голос») та Володимир Ар’єв (партія «Європейська солідарність»), екс-заступниця міністра культури Ірина Подоляк, а також відомі фейсбук-інфлюенсери Віталій Чепинога, Віктор Таран та Андрій Єрмоленко.

 

Нагадаємо, 29 березня Печерський районний суд Києва постановив відправити активіста громадської організації Захистимо «Протасів Яр» Романа Ратушного під цілодобовий домашній арешт.

 

Ратушному інкримінують те, що 20 березня під час акції під Офісом президента він підпалив фаєр, кинув його у будівлю ОП, чим пошкодив фасад. За даними слідства, активіст завчасно приніс із собою фаєр та діяв у групі. Ратушний заперечив інкриміновані злочини, але підтвердив, що на акції був.

 

Як повідомлялося, понад 300 українських митців підтримали письменника, ветерана та засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда, затриманого після акції протесту 20 березня під Офісом президента. Сорду також обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

 

Чільна: graty.me