Влад Сорд

«Своїх не кидають»: понад 300 митців підтримали затриманого видавця Влада Сорда

23.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Понад 300 українських митців підтримали письменника, ветерана та засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда, затриманого після акції протесту 20 березня під Офісом президента.

 

У флешмобі «Митці своїх не кидають» взяли участь лавреатка Шевченківської премії 2021 року Оксана Луцишина, письменники Володимир Єрмоленко та Макс Кідрук, художники Андрій Єрмоленко та Олена Грозовська, музиканти Павло Нечитайло та Олег Каданов. Також до акції долучилися сотні представників креативного класу – перекладачі, скульптори, працівники індустрії кіно, дизайнери та багато інших.

 

Зокрема, митці встановлюють у фейсбуці на головній світлині профілю тематичну рамку, розроблену Богданом-Олегом Горобчуком. Знайти рамку можна тут.

Серед організаторів флешмобу – також письменники Євген Лір, Остап Українець та інші.

 

Зауважимо, 20 березня Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка у Києві. Згодом видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї». Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

 

Під час акції біля Офісу президента мітингувальники запалювали фаєри і кидали шумові гранати, на фасаді будівлі ОП активістами червоною фарбою були нанесені написи. В ОПУ заявили, що учасники акції, які били вікна і палили вогонь на Банковій, намагалися спровокувати правоохоронців.

 

Пізніше там уточнили, що, через насильницькі дії деяких учасників акції протесту, в будівлі сталося кілька пожеж, постраждали вікна, двері, внутрішнє оздоблення тамбура одного з під’їздів, а фасад будівлі був замальований фарбою. При цьому, за попередніми експертними даними, пошкодження будівлі ОП оцінюються приблизно в 2 млн грн.

 

Як відомо, Влад Сорд – автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара та фіналіст кількох престижних премій. Зокрема, книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.

 

До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донбасі у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше – на контракті у 93-й бригаді.

 

Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».