акція

Читомо розпочинає кампанію підтримки малих видавців

06.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» розпочинає кампанію з підтримки малих і середніх видавців, допомагаючи їм розповісти про свої книжкові новинки.

Зокрема щосереди у рубриці «Читати» редакція розміщатиме 5 новинок від українських видавців, які пояснюватимуть, чому пишаються тією чи іншою виданою книжкою, як вона розширює горизонти й чому має зацікавити читачів.

 

«Зважаючи на несприятливу ситуацію, яка складається з системою дистрибуції книжок, зміщенні видавничих планів через закриття друкарень, відсутності обігових коштів й перенесенні книжкових виставок, видавці потрапляють у скрутне становище. Ситуацію погіршує і невизначеність із державним фінансуванням провідних інституцій – Українського інституту книги, Українського культурного фонду й Українського інституту – від фінансування яких залежить стійкість і конкурентоспроможність усієї  галузі. І першими під удар попадають малі й навіть середні видавництва. Ми вже є свідками того, як малі видавництва призупиняють свою роботу, а працівники галузі залишаються без роботи», – пояснює ситуацію Оксана Хмельовська, співзасновниця і головна редакторка проєкту «Читомо».

 

Таким чином Читомо робить свій внесок в акцію #купуйумалих, яку започаткувала Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», щоб допомогти бізнесу втриматися на плаву у цей важкий час.

 

Серед пріоритетних завдань редакції була і є підтримка малих видавців, свіжої крові на ринку, яка пожвавлює його. Саме тому редакція закликає не лише ознайомлюватися з книжками, а й купувати їх.

 

«Попри песимістичні прогнози для малих незалежних видавництв, які першими можуть вийти з гри під час кризи, як і будь-який інший малий бізнес, я абсолютно переконана, що саме книжковий малий бізнес — явище особливе, і саме він може втриматися на ринку. За єдиної умови: нашої з вами підтримки. Підприємці, що звикли працювати на прибуток, можуть швидше полишити цей ринок або переключитися на більш вигідну діяльність з обслуговування російських видавництв. А «місіонери», які не можуть уявити без тої чи тої книжки сучасного культурного життя — продовжать створювати якісний контент українською мовою. Саме ті твори, які змінюють середовище, підіймають важливі теми і допомагають пережити усі виклики гідно. Саме тому Читомо, яке збільшує свою відвідуваність і має довіру читачів, прагне допомогти малому бізнесу й зробити те, що вдається найкраще — добре розповісти про гарні книжки», наголошує співзасновниця проєкту Ірина Батуревич.

 

Перший матеріал, який познайомить із малими видавцями та їхніми книжками вийде вже цієї середи, 8 квітня. Цикл матеріалів триватиме мінімум 2 місяці.