аукціон

Читомо запускає благодійний аукціон на підтримку своєї діяльності

12.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Культурно-видавниче медіа «Читомо», яке уже 11-ий рік поспіль розвиває культуру читання та популяризує мистецтво книговидання в Україні, влаштовує онлайновий аукціон для підтримки своєї діяльності. До акції уже приєдналися: PEN Ukraine, Книжковий Арсенал, Book Forum, Оксана Забужко, Андрій Курков, Тарас Прохасько, Наталка Сняданко, Гаська Шиян, Катерина Бабкіна та інші.

За ці роки Читомо стало найбільшим українським медіа про книговидання України та світу, підтримало публікаціями тисячі письменників, видавців, ілюстраторів, перекладачів та інших представників книжкової та культурної сфери.

 

На початку карантину ми організували кампанію #купуйумалих – на підтримку малих видавців під час кризи. Регулярними на сайті є статті про те, як змінюється книжкова галузь під впливом пандемії, про можливості та шляхи розвитку сфери. Останній із проєктів на підтримку літературної спільноти – Вітрина новинок, що ознайомлює із найпомітнішими книжками, які вийшли від Книжкового Арсеналу до Book Forum.

 

«Проте зараз ми й самі потребуємо підтримки. Адже утримувати й розвивати культурне незалежне медіа у ці непевні часи – своєрідна mission impossible. Якщо до створення наших спецпроєктів ми намагаємося залучити партнерів, то на поточну діяльність, наповнення постійних рубрик і гонорари для авторів, зарплату для редакції та супровід сайту знайти кошти значно важче», – пояснює керівниця комунікаційного напрямку Наталя Корнієнко.

 

Саме тому редакція вирішила організувати благодійний аукціон, що триватиме з 12 листопада 2020-го по 12 січня 2021-го року. У цей час на сторінках відомих письменників, видавців, ілюстраторів та інших представників культурної сфери з’являтимуться благодійні лоти: книжки з автографами, архівні афіші, картини, сувеніри, одяг, прикраси та ін. Їх можна буде придбати, перерахувавши кошти на розвиток Читомо.

 

Благодійні лоти можна знайти у соцмережах за тегами #підтримайЧитомо #благодійнийаукціонЧитомо.

 

Ідея аукціону належить виконавчій директорці PEN Ukraine Тетяні Терен.

 

«Дякуємо усім, хто вже відгукнувся на наш заклик і погодився виставити свої лоти. Сподіваємося, до акції долучаться усі, хто любить і читає Читомо», – наголошує Корнієнко.

 

Для координації виставлення лоту пишіть на: natalya.chytomo@gmail.com.

 

Крім цього, Читомо можна підтримати напряму в один зі способів:

 

 • переказом на картку Приватбанку: 4149439015239134 (Корнієнко Н.А.)
 • переказом на картку Монобанку: 5375414122544967 (Корнієнко Н.А.) 
 • банківським платежем:
  Громадська організація «Культурно-видавничий проект «Читомо»»
  код ЄДРПОУ 41665276
  р/р: ‎‎UA463206490000026008052760100
  в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
  МФО: 320649
  Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога
 • донейтом через LiqPay: https://bit.ly/2I2DKFs.

 

Культурно-видавничий проєкт «Читомо» заснували 2009 року Оксана Хмельовська та Ірина Батуревич. У редакції на волонтерських та зарплатних умовах працює сім осіб, але співпраця ведеться із понад 300 дописувачами, авторами, перекладачами, дизайнерами, ілюстраторами, фотографами та ін.

 

Нагадаємо, що, за результатами дослідження «Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців», Читомо зайняло 9-ту позицію у рейтингу медіа, на які в соцмережах посилаються читачі книжок.