Календар подій

25.02

Київ

19:00 Дім МК, вул. Б.Хмельницького, 57-Б

Cowo.книги запрошує на читання «Так казав Заратустра» з Тарасом Лютим

Команда Cowo.книги запрошує спільно дослідити книгу відомого на весь світ філосова Фрідріха Ніцше. Пропонуємо вам прочитати з нами книгу «Так казав Заратустра» з нашим експертом Тарасом Лютим. Читання розпочнеться 25-го лютого.

 

 

Чому книга важлива: Мало не кожному читачеві, який цікавиться філософією, знайомий твір «Так казав Заратустра» Фрідріха Ніцше. Зміст не прозаїчний: розповідь йдеться про долю і вчення мандрівного філософа, який взяв собі ім’я Заратустра. Книга являє собою поетично-філософський трактат. Тут розкривається позиція самого Ніцше відносно місця людини в світі. А однією з центральних ідей роману є думка про те, що людина – проміжна ступінь в перетворенні мавпи в надлюдину. Та не всяк, хто прочитав «Заратустру» може похвалитися, що розуміє все в ньому до кінця. А деякі фрагменти просто залишають стан оторопіння.

 

 

Чи знаємо ми про сатиру, пародію чи еротичний гумор, який використовує Ніцше? Про що говорять нам алегоричні образи цієї книжки? Чи це пророчий і священний текст, а може художній вимисел? Як ставитися до позірної мізогінії та провокативних афористичних висловлювань Ніцше?

 

 

Спробувати відповісти на ці запитання – неабияке завдання. Але ми будемо намагатися. Філософ неодноразово закликав до повільного читання. Саме цю процедуру вартує застосувати й до його книжки.

 

 

Довідка:

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.
Закінчив Київську політехніку та Києво-Могилянську академію. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди. Куратор і викладач «Культурного проекту». Пише короткі культурологічні есеї, грає в гурті «Четверо з Полонезу». Автор монографій. Лауреат премії ім. Петра Могили.

 

 

Програма читання:

Перед першою зустріччю учасники групи отримають від нашої команди матеріали обсягом близько 50 сторінок для підготовки. Ці матеріали стануть свого роду «гідом і порадником» для активного читання. Ви дізнаєтеся, на що варто звертати увагу при читанні, як і які питання формулювати для продуктивної дискусії в групі. На першій зустрічі всі учасники отримають власны роздруківки книг.

 

 

 

  • 25 лютого 19:00-22:00 – відбудеться перша зустріч групи для старту курсу місячного активного читання книги «Що казав Заратустра» з Тарасом Лютим;
  • 3 березня (неділя) о 12:00-14:00 – реальна зустріч учасників;
  • 12 березня – скайп-зустріч;
  • 19 березня 23:30 – відправлення есе;
  • 25 березня 19:00-22:00 – фінальна зустріч з Тарасом Лютим.

 

 

 

Читання в группі розпочнеться та завершиться зустрічами з Тарасом Лютим у малій групі (до 10 людей).

 

 

Вартість курсу: 1800 грн.

 

 

Реєстрація

 

 

 

Довідка:

Cowo.Книги – це проект, який об’єднує однодумців для спільного читання книжок в малих групах з експертами.

 

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект