арабо-ізраїльський конфлікт

CPJ: За час арабо-ізраїльської війни загинули 48 медійників

20.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Серед загиблих — 43 палестинців, 4 ізраїльтян та 1 ліванець. Також відомо про 9 поранених журналістів, троє вважаються зниклими безвісти, 13 — арештовані. Окрім того, є випадки численних нападів, погроз, кібератак та вбивства членів родини представників медіа.

 

Станом на 19 листопада попередні розслідування CPJ показали, що щонайменше 48 журналістів і працівників ЗМІ були серед понад 13 000 убитих з початку війни 7 жовтня, причому понад 12 000 палестинців загинули в Газі та на Західному березі річки Йордан, 1200 смертей — в Ізраїлі. Другий день за кількістю смертей журналістів припав на 18 листопада, тоді було п’ятеро вбитих; 6 журналістів загинули 7 жовтня, у день початку атаки ХАМАС на Ізраїль.

 

«CPJ наголошує, що журналісти є цивільними особами, які виконують важливу роботу під час кризи, і не повинні бути мішенню сторін війни», — сказав Шеріф Мансур, координатор програм CPJ з Близького Сходу та Північної Африки.

 

Повний перелік убитих можна переглянути за посиланням.

 

Комітет захисту журналістів розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених або зниклих безвісти журналістів і медійників з 1992 році.

 

Як повідомлялося, 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні.

 

Читайте також: Більша частина ув’язнених представників ЗМІ припадає на п’ять країн – держав з диктаторським чи тоталітарним режимом

 

Чільне фото: AFP/Bashar Taleb