Календар подій

День пам’яті Геннадія Афанасьєва

Відбудеться день пам’яті Геннадія Афанасьєва — кримчанина, громадського активіста, колишнього політв’язня Кремля, який загинув, захищаючи Україну.

Організатори — Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне підприємство «Центр захисту інформаційного простору України», Національний музей Революції Гідності, а також друзі родини Афанасьєвих і представники громадської ініціативи «Крим SOS».

 

Під час події відбудеться читання книжки Геннадія Афанасьєва «Піднятися після падіння». В її основі — спогади про перебування у російській в’язниці, опубліковані у 2016–2018 роках інтернет-виданням «Крим. Реалії». У книжці йдеться про те, що «піднятися після падіння можна, лише розірвавши ланцюги, що скували душу». Афанасьєв розповів про країну-ГУЛАГ, російський полон і про те, як, опинившись сам на сам із ворогом, знаходив у собі сили продовжувати боротьбу. 

 

На заході матимуть слово заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло та Герой України Володимир Жемчугов. 

 

Геннадій Афанасьєв був активним учасником Революції Гідності в рідному Сімферополі. Із початку захоплення росією Криму брав участь у русі за єдину Україну.

 

«Мені як людині, яка боролася та бореться за свою гідність, дуже хотілося, щоб ми свою гідність зберігали. Тому що ми зробили Революцію Гідності», – сказав Геннадій в коментарі газеті «Збруч».

 

У грудні 2014 року росія засудила Афанасьєва до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму як фігуранта справи так званих кримських терористів.

 

У червні 2016 році українського громадського активіста вдалося звільнити через обмін між Україною та росією. Потому Геннадій Афанасьєв боровся за звільнення українських політв’язнів у росії та в Криму як активіст і спецпредставник Міністерства закордонних справ України.

 

З початку повномасштабного вторгнення росії до України Геннадій вступив до 130-го батальйону Територіальної оборони 241-ї бригади Збройних сил України та обороняв Київ і область. Згодом із побратимами поїхав на схід країни. Служив під позивним «Тор». Рішення воювати Геннадій Афанасьєв пояснив тим, що хоче бачити свою країну та рідний Крим вільними. Упродовж майже десяти місяців повномасштабної війни перебував у зоні бойових дій у Харківській та Луганській областях. Загинув воїн у бою під Білогорівкою на Луганщині 18 грудня 2022 року. Геннадію Афанасьєву було 32 роки.

 

Для участі у заході потрібно зареєструватися за посиланням.

 

У межах заходу розповсюджуватимуть примірники книжки Геннадія Афанасьєва «Піднятися після падіння».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект