Довженко-Центр

Держкіно де-факто ліквідовує Довженко-Центр

17.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державне агентство України з питань кіно передає всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру Державній установі «Науковий центр кінематографії України». Про це йдеться у заяві інституції.

У Довженко-Центрі пишуть, що «де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно».

 

Зі структури Центру мають виокремити Державне підприємство «Українська анімаційна студія», до якої будуть передані авторські права на українську анімацію, що зараз належать центру. Співробітників центру мають повідомити про можливе звільнення.

 

«Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», написали у Довженко-Центр. 

 

Також зазначають, що у наказі про реорганізацію не згадано кіноархівну та музейну колекції Довженко-Центру, котрі є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.

 

Також ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обгрунтували таке рішення.

 

«Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи – величезний удар нашій культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність. Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів», додають у Довженко-Центр. 

 

На момент публікації опублікованого наказу на сайті Держкіно немає. Підписати петицію проти ліквідації Довженко-центу можна за посиланням.

 

Як відомо, експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики оприлюднила рекомендації щодо подолання наслідків русифікації та тоталітаризму в Україні.

 

Читайте також: Розділяй і закривай: як унаслідок децентралізації в Україні зникли сотні бібліотек