піратство

Для боротьби з піратством УІК залучить юридичну компанію

15.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги розробить інструменти для боротьби з книжковим піратством й залучить юридичну компанію. Про це повідомив начальник відділу стратегічної роботи і аналітики УІК Юрій Марченко під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження.

Юридична компанія буде допомагати боротися з несанкціонованим розміщенням книжок. 

 

Юрій Марченко вважає, що тема піратства перебільшена: «Я просуваю ідею позитивної боротьби, а не біганину за кожним маркетплейсом. Якщо людям розказати що до чого, вони будуть підтримувати українського видавця».

 

Також експерт додав, що захистити товарний знак від несанкціонованого використання набагато простіше, аніж книжку. 

 

Засновник книгарні Readeat Дмитро Феліксов також вважає, що для боротьби з піратством доцільно залучати юридичну компанію.

 

«Питання піратства стосується і кіно, і музики. Держава має діяти на рівні законотворчих питань, а бізнес має спільно винаймати юридичну структуру, яка буде відстежувати піратські копії», — зазначив Дмитро Феліксов.

 

Крім того, бізнесмен вважає, що в кіберполіцію щодо випадків піратства має звертатися не видавець, а юридична компанія, що має фінансуватися спільнокоштом. 

 

«Спільними зусиллями і спільними коштами треба почати з цим боротися. Цей процес буде тривати завжди», — зауважив Дмитро Феліксов.

 

Також засновник книгарні Readeat додав, що легальна книжка має бути економічно доцільною: «Коли ліцензовані електронні книжки будуть комерційно вигідні, книгорозповсюдники згуртуються, щоб їх популяризувати і захищати. Треба визначити реальну вартість електронної книжки».

 

Як повідомлялося, під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства й контрафакту.

 

Читайте також: Як побороти книжкове піратство: якщо ви читач — читайте, якщо покупець — платіть

 

Чільне фото: Readmodo