* ESC - закрити вікно пошуку
освіта
Українські вчені отримали безкоштовний доступ до електронних ресурсів провідних країн світу
30.03.2022Українським науковцям надали безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів, які доступні в межах проєкту Research4Life. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України.
Доступ наданий до кінця 2022 року, а перелік ресурсів включає більш ніж 15 видавців. База містить майже 75 тисяч книг і понад 12,5 тисяч журналів.
Також додатково для користування відкрили електронні колекції книг і журналів, зокрема до ресурсів таких великих видавництв, як Oxford University Press, Cambridge University Press, Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, IOP Publishing та інші.
Повний перелік ресурсів можна переглянути за посиланням, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи. Щоб отримати доступ потрібно зареєструватися на платформі.
Раніше українським установам необхідно було сплачувати кошти (Україна включена до переліку країн Групи B, які зобов’язані здійснювати плату за отримання доступу до колекцій літератури, на відміну від переліку країн групи А), втім, у зв’язку зі складною ситуацією в Україні, цьогоріч платформа скасувала рішення щодо платного доступу для українських установ.
Наразі на платформі вже зареєстровано понад 200 українських установ.
Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.
Від 2002 року в межах проєкту понад 10,5 тис. установ із більш як 125 країн, що розвиваються, отримали онлайн-доступ до академічної та професійної рецензованої наукової літератури.
У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від більш як 200 видавців з усього світу.
Нагадаємо, що світові видавництва академічної літератури не працюватимуть у росії та білорусі. Крім того, міжнародне агентство рейтингів освіти виключає з системи виші росії і білорусі.
Як відомо, глобальна онлайн-платформа для навчання Coursera пропонує безкоштовні курси для українських університетів і коледжів.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості