Календар подій

До дня народження Сковороди покажуть фільм, заборонений в СРСР

Кіноклуб Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Довженко-Центром, кіностудією Укркінохроніка та Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA запрошують переглянути фільм «Відкрий себе». У стрічці Ролана Сергієнка (Укркінохроніка, 1972) йдеться про мандрівного філософа-містика Григорія Сковороду.

Фільм «Відкрий себе» – філософське есе, яке за допомогою візуальних метафор передає ключову ідею етики Сковороди – необхідність самопізнання. Фільм був заборонений і вийшов на екрани лише в часи перебудови. 22 листопада 2020 року ви побачите повну (тривалістю 37 хвилин) версію фільму «Відкрий себе» в новій режисерській редакції 1994 року.

 

Після онлайн-показу усі охочі можуть долучитись до дискусії за участю могилянських знавців філософії Сковороди:

Марини Ткачук – декана факультету гуманітарних наук, професорки кафедри філософії та релігієзнавства,

Лесі Довгої – професорки кафедри культурології, авторки монографії «Система цінностей в українській культурі XVII ст.»,

Ірини Бондаревської – професорки кафедри філософії та релігієзнавства, авторки монографії «Парадоксальність естетичного в українській культурі XVII – XVIIІ ст.»,

Сергія Головащенка – професора кафедри філософії та релігієзнавства, співавтора документального фільму «Таємничий Сковорода».

 

Фільм «Відкрий себе» та його обговорення будуть транслюватись у відкритому режимі у віртуальному кінозалі Могилянського кіноклубу.

 

Запрошення до реєстрації та інструкцію щодо того, як потрапити до віртуального кінозалу, буде опубліковано 20 листопада 2020 року на Facebook-сторінці кіноклубу.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект