Календар подій

До других роковин повномасштабного вторгнення відбудуться всесвітні читання української літератури

Міжнародний літературний фестиваль в Одесі (ILO) закликає школи, університети, кінотеатри, культурні інституції, медіа та окремих осіб взяти участь у Всесвітніх читаннях української літератури 24 лютого 2024 року, у 2-гу річницю від початку широкомасштабної російсько-української війни.

«Ми хотіли б пролити світло на українську літературу за допомогою Всесвітніх читань, як це було у вересні 2022 року, висвітливши її змістовні та стилістичні грані та запропонувавши українським авторам міжнародний форум. Навіть у часи страждань література може функціонувати як засіб критики і повинна знаходити слова та мовні форми для невимовного», — вважає один зі співзасновників фестивалю Ульріх Шрайбер.

 

Попередньо серед авторів, чиї тексти читатимуть: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Борис Херсонський, Ілля Камінський, Оксана Забужко, Андрій Курков, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Катерина Калитко, Любов Якимчук, Маріанна Кіяновська, Ія Ківа, Галина Крук, Ірина Шувалова, Дарина Гладун,  Остап Сливинський, Євгенія Бєлорусець, Наталка Ворожбит, Юрій Гуржи, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Леонід Зимний, Михайло Лебединець. Перелік текстів ще узгоджують.

 

Інституції та окремі особи, які хотіли б взяти участь у читаннях, можуть надсилати пропозиції на електронну пошту ulrichschreiber@icloud.com до 31 січня 2024 року. У листі необхідно вказати імена організаторів, місце, час проведення, учасників, мову заходу та посилання на вебсайт. Можна також пропонувати імена бажаних авторів.

 

Наступний Міжнародний літературний фестиваль в Одесі відбудеться в Бухаресті 22-25 лютого 2024 року.

 

Чільне зображення (ілюстративне): institutfrancais.com

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект