російські книжки

До російських видавців, які поширюють антиукраїнські книжки, можуть застосувати санкції

04.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до російських видавців, які поширюють видання антиукраїнського змісту. Про це йдеться у прес-релізі відомства, який отримало Читомо.

 

У повідомленні йдеться, що Держкомтелерадіо ініціює перед Кабінетом міністрів застосування економічних санкцій до юридичних осіб РФ, які систематично продукують і поширюють видання антиукраїнського змісту.

 

Зазначається, що, за результатами моніторингу, який відомство здійснювало протягом 2015–2018 років, складено перелік видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, здійснення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

До переліку внесено 172 видання, які вийшли у 35 видавництвах.

 

«З-поміж інших, чітко виокремлюються видавництва, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і носить систематичний характер. Це, зокрема, такі російські видавництва, як «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та інші. Крім того, моніторингом виявлено значну кількість веб-сайтів, які пропонують до продажу вищезазначену літературу у паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість прочитання цих книг в режимі он-лайн», – заявили у Держкомтелерадіо.

 

Відтак відомство пропонує винести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій до юридичних осіб РФ, які продукують та поширюють на території України книжки антиукраїнського змісту.