видавництва

Доходи американських видавництв від продажу аудіокниг зростають

11.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За перші шість місяців 2018 року доходи американських видавництв від продажу аудіокниг зросли на 35,4%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться на сайті Асоціації американських видавців.

 

Асоціація звітує, що найбільший приріст доходів видавництва у США отримали від продажу дорослої літератури (на 90,6 млн доларів більше, порівняно з 2017-им роком). Зазначається, що п’ять місяців росту доходів дозволив видавцям пом’якшити зниження доходів у червні (фікшн/нон-фікшн/релігійні книжки).

 

Загальний же дохід видавців за перше півріччя 2018 року скоротився на 80,2 млн доларів (-1,4%), порівняно з першою половиною 2017-го. В основному доходи скоротилися від продажу навчальних матеріалів PreK-12.

 

Читайте також: Книжковий шопінг: хто і що купує у Великій Британії і США

 

Згідно зі звітом Асоціації, доходи від реалізації книжок у твердих обкладинках, книжок кишенькового формату та аудіокнижок зросли. Книги у твердих палітурках принесли найбільші прибутки – (додаткові 63,5 млн доларів (у тому числі 50,2 млн доларів від продажу дорослої літератури)). Продаж аудіокнижок зріс на 35,4%, порівняно із першою половиною 2017 року.

 

 

Доходи від навчальної та наукової літератури загалом скоротилися. Проте доходи від реалізації академічних електронних та медичних книжок зросли – на 3,4% та 6,8% відповідно.

 

 

Асоціація американських видавців (The Association of American Publishers) щомісяця моніторить дохід 1 тис. 100 американських видавництв. Також вона фіксує доходи усієї видавничої галузі, що відображено у її річному звіті AAP Annual Report of StatShot, оприлюдненому 20 липня.

 

Читайте також про тиражі української масової літератури в інтерв’ю із літературознавицею, авторкою монографії «Масова література в Україні: дискурс/гендер/жанр» Софією Філоненко.

 

Чільне зображення: makeuseof.com