вчителі

Два українських учителі увійшли до переліку 50 найкращих вчителів планети

28.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вчителі української мови й літератури Людмила Таболіна та Артур Пройдаков стали фіналістами світової премії для вчителів Global Teacher Prize 2023. Про це повідомили на фейсбук-сторінці нагороди.

50 учителів до рейтингу обрали з-понад 7 тис. номінантів зі 130 країн світу.

 

 

Людмила Таболіна — фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2019. Тривалий час Людмила працювала в Харківській школі № 73, а згодом стала директоркою Харківської школи № 10. Наразі Людмила Таболіна викладає в Києві в ліцеї Educator. Її освітня мрія — відбудувати зруйновані росією заклади освіти, а також надати підтримку вчителям, які зараз перебувають на фронті. Зокрема, частину призових коштів Людмила хотіла б надати фонду «Учитель іде в ЗСУ».

 

«Те, що з України до рейтингу потрапило двоє вчителів, а тим більше — зі зросійщених регіонів — дуже символічно. Надихає те, що саме предмет національної ідентифікації — українська мова література — є нашим предметом викладання. Це показує той глибокий сенс, який вкладає світова Премія в те, що обрали саме нас. Я відчуваю величезну гордість за свою державу, яка бореться щоденно і щохвилинно, гордість за незламне українське вчительство, за своїх учнів та учениць», — розповіла вона для Читомо.

 

Артур Пройдаков — переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021.  Народився в місті Кадіївка, що зараз на окупованій частині Луганщини. У листопаді 2014 року був змушений переїхати через російсько-українську війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD.  Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тепер працює у школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.

 

«Це дуже важливо, що українські вчителі та вчительки є в цьому переліку найкращих педагогів світу. Присутність у такому списку дозволяє нам виступити на інформаційному майданчику, розповісти про реалії в Україні, здійснити свій внесок в інформування світової спільноти про агресію росії проти України. І це дуже символічно, що саме вчителі української мови та літератури репрезентують систему шкільної освіти України в цьому переліку. Вороги намагаються нав’язати чужі цінності, створювати міфи про вторинність української мови, провінційний підтекст української літератури. Але ми, освітяни, на щоденних уроках, у розмовах з учнями та ученицями маємо арсенал прийомів та засобів для руйнування цих стереотипів. І тому нині вчителі-словесники, так само як і вчителі історії, не просто вичитують програму, а водночас є носіями фундаментальних засад формування свідомості та ідентичності», — вважає він.

 

Global Teacher Prize – світова щорічна премія для вчителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію засновано фондом Varkey GEMS Foundation, щоб підкреслити важливість педагогів і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія», мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя.

 

Як повідомлялося, створили вебсайт для відновлення зруйнованих шкіл в Україні.

 

Читайте також: Література за межами шкільних стін — від клубів до екскурсій

 

Чільне зображення: Освіторія