Івано-Франківськ

Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу

13.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу, серед яких дві авторки Читомо – Вікторія Фещук і Ганна Гнедкова. Про це повідомили на сайті Українського ПЕНу.

9-12 вересня в Івано-Франківську відбудеться Перший літературний фестиваль-воркшоп «Прописи», який організовує Український ПЕН. Журі оголосило десять переможців конкурсного відбору – авторів-початківців, які візьмуть участь у професійній програмі проєкту:

 

  • Богдан Бень;
  • Олеся Богдан;
  • Ганна Гнедкова;
  • Софія Головецька;
  • Орися Грудка;
  • Аріна Кравченко;
  • Ростислав Кузик;
  • Романія Строцька;
  • Дарія Суздалова;
  • Вікторія Фещук.

 

До журі відбору увійшли: письменики Андрій Курков, Тарас Прохасько, Остап Сливинський, виконавча директорка Українського ПЕНу Тетяна Терен та перекладач, проєктний менеджер ПЕНу Андрій Вахтель.

 

10 обраних авторів матимуть індивідуальні заняття з досвідченими менторами – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції і воркшопи для них також проведуть Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак, Марися Нікітюк і Тетяна Терен. У жовтні вийде друком та в електронному форматі альманах з творами учасників проєкту.

 

«Ми отримали 62 зголошення, і кожне було по-своєму цікаве. Багато молодих авторів і авторок сприймають літературу не просто як текст, письмо, а як творення смислів на межі різних мистецтв, як суцільний неперервний процес, як активізм врешті-решт. Як діяльність, яка передбачає чутливість і відповідальність. І це нам видається особливо цінним і цікавим», – прокоментвав куратор проєкту, поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕНу Остап Сливинський.

 

Подавати заявки на участь могли письменники-дебютанти та початківці літературної критики віком 18-35 років, які мають щонайменше 3 художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак жодної опублікованої книжки, й поділяють цінності та ідеали, закріплені в Хартії Міжнародного ПЕН.

 

«Тішуся бути у такій добрій компанії дебютантів – з окремими авторами уже не раз виступала на одній сцені, з іншими буду рада познайомитися наживо. Можливо, воркшопи стануть початком наших спільних проєктів чи нових натхненних комунікацій. Адже фестиваль «Прописи» сприймаю, насамперед, як нагоду для розмов – вдумливих і повільних, і впевнена – темп Івано-Франківська цьому сприятиме», – розповіла поетка, редакторка спецпроєктів Читомо Вікторія Фещук.

 

Для широкої аудиторії в межах «Прописів» запланована публічна програма, до якої долучаться письменники Юрій Андрухович, Мірек Боднар та Ілларіон Павлюк. Вхід на заходи буде вільним.

 

Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп «Прописів» стане щорічним. Він сприятиме розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 137 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Український ПЕН став співзасновником премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.

 

Зазначимо, заявки на участь у «Прописах приймали з 3 липня по 5 серпня.

 

Додамо, редакторка спецпроєктів і авторка Читомо Вікторія Фещук нещодавно отримала IV премію в номінації «Поезія» літературного конкурсу «Смолоскип».

 

Минулого року авторка Читомо, літературна критикиня Ганна Гнедкова отримала австрійську літературну премію.