класична література

Двом злочинцям з Одещини присудили читати класичні художні твори

26.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Суд в Одесі ухвалив рішення прочитати твори класиків світової та української літератури двом злочинцям. Про це йдеться у вироку Малиновського районного суду Одеси від 20 жовтня, який оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд встановив, що 6 січня цього року двоє громадян з Білгород-Дністровського району спробували викрасти дві автомагнітоли й автомобільні динаміки з арештмайданчика в Одесі. Вони вилучили цю техніку з двох автомобілів, але не змогли її винести, оскільки їх спіймала охорона. У суді злочинці розкаялись у вчиненому.

 

Обвинуваченим 23 роки і 19 років, працюють різноробами, один з них має сім’ю і виховує дитину. 23-річний обвинувачений має середню спеціальну освіту, 19-річний − неповну середню.

 

На питання судді про їхнє навчання, обізнаність у літературі, за допомогою якої людина стає більш освіченою, обвинувачені повідомили, що майже нічого не читають. На предметні запитання про шкільну літературу, пояснили, що нічого не пам’ятають, а один з них повідомив, що не любить читання взагалі.

 

Суд зробив висновок, що не за віком, а за розвитком, вони «майже діти, зі своїм обмеженим внутрішнім світом, своїми образливим і вразливими почуттями. При певній життєвій перешкоді, така людина, не маючи життєвого досвіду, не маючи критичного мислення, допускає досить тривіальні вчинки, які за своїм змістом є очевидно суспільно небезпечними».

 

Суд вирішив, що покарання у вигляді позбавлення волі для обох обвинувачених занадто суворе. Їм присудили 1 рік випробувального строку і прочитати такі художні твори:

 

  • романи Марка Твена «Пригоди Тома Соєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна»;
  • роман Джека Лондона «Біле Ікло»;
  • вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі…».

 

 

Обґрунтовуючи рішення суддя цитував письменника Федора Достоєвського: «Перестати читати книги – значить перестати мислити». Крім того, він зацитував уривки з роману «Пригоди Тома Соєра», у яких йдеться про набуття матеріальних цінностей законними способами, роботою.

 

«Саме завдяки таким творам у дитини і повинні створюватись образи прекрасного, найкращого які вона буде нести через все життя. І якщо людина була позбавлена такого прекрасного у дитинстві, потрібно компенсувати їй такі знання у сьогоденні. Фактично це питання духовного розвитку людини, питання любові до ближнього і поваги до права власності», − пояснив суддя Олександр Гарський.

 

Нагадаємо, нещодавно у Великій Британії злочинцю замість ув’язнення присудили читати класичну літературу. Крім того, нещодавно українському письменнику ухвалили вирок за критику влади.