Аґрафка

Дитяча книжка Аґрафки вдруге отримала відзнаку Берлінського літфестивалю

02.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дитяча книжка Романи Романишин й Андрія Лесіва «Війна, що змінила Рондо» другий рік поспіль отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю «Виняткова книга». Про це повідомляють на сайті події. 

«Минулого року нашу книгу номінувала Татя Надареішвілі. У 2023 році нашу книжку номінував чудовий ілюстратор, дизайнер та письменник з Норвегії Стіан Голе. Ми неймовірно вдячні й дуже радіємо!»зазначили автори творчої студії «Аґрафка».

 

Книжка вийшла у німецькому видавництві Gerstenberg Verlag.

 

 

Українською «Війна, що змінила Рондо» вийшла у Видавництві Старого Лева 2015 року. Книжка отримала низку відзнак, серед яких Bologna Ragazzi Award та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015». Її переклали вийшли кількома мовами, зокрема італійською, французькоюсловацькою, вірменською, болгарською, голландською.

 

Як стверджують в анотації, «Війна, що змінила Рондо» розповідає про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами, але якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. «Ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму», — ідеться в описі до видання.

 

«Виняткова книга» — це міжнародна дитяча та юнацька літературна премія. З 2012 року відділ міжнародної дитячої та підліткової літератури Берлінського міжнародного літературного фестивалю присуджує її кожного вересня.

 

Переможців обирає щорічно змінюване журі, до складу якого входять гості з міжнародної секції дитячої та підліткової літератури Берлінського міжнародного літературного фестивалю. Кожен обирає одну книжку, яку буде відзначено. Відзначені книжки щороку експонуються в районній центральній бібліотеці Філіпа Шеффера ((Schaeffer-Bibliothek), після закінчення виставки їх можна взяти там.

 

Повний перелік переможців 2023 року можна переглянути на сайті фестивалю.

 

Як відомо, 2023 року німецька газета “Süddeutsche Zeitung” внесла книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок року. Найвпливовіший американський журнал про книжки Kirkus Reviews також вніс книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок 2021 року.

 

Чільне зображення: Видавництво Старого Лева