дитліт

Дитяча вистава за книжкою Катерини Міхаліциної отримала премію Лесі Українки

18.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія Кабміну імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва нагородила першу в Україні інклюзивну виставу для дітей, юнацтва та людей з порушенням зору «Хто росте в саду», яку поставила режисерка Катерина Лук’яненко в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки. Вистава заснована на серії з двох однойменних дитячих книжок Катерини Міхаліциної. Лавреатів премії повідомили у Держкомтелерадіо. 

Вистава здобула перемогу у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва».

 

«Катя ж якось узяла і перетворила історії з “Хто росте у парку” та “Хто росте у саду” на театральні вистави відчуттів. тобто ті, які не дивишся (бо на очах маєш пов’язку), а реально відчуваєш — на дотик, на звук, шкірою та уявою. на цілі всесвіти, які бентежать і працюють з внутрішньою довірою, і наближають до розуміння, яким буває цей світ для людей з вадами зору», — написала про режисерку вистави Катерину Лук’яненко Катерина Міхаліцина.

 

Вона розповіла, що вистава «Хто росте у парку» стартувала у Києві 2021 як студентський проєкт. Колектив «Шосте чуття. Вистава театру відчуттів» під керівництвом Катерини Лук’яненко показував її на фестивалях у Польщі, Словенії, Німеччині, Румунії, Словаччині та Фінляндії.

 

 

Іншими переможцями премії у 2023 стали:

 

  • у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» — книжка Андрія Кокотюхи «Врятувати березень» (видавництво «Ранок») про родину на окупованій у березні 2022 року Київщині;

 

  • у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» — книжка «Дім» Катерини Тихозорої, дизайнер —Олександр Продан («Ранок»).  У виданні йдеться про пошуки дому в собі від імені хлопчика, чий фізичний дім знищила російська армія.;

 

 

  • у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» переможців не присудили.

 

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку до дня народження письменниці за твори, які сприяють вихованню молодого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

 

Як повідомлялося, 2021 року лавреатами премії стали Мирослава Замойська, Катерина Рейда, творчий колектив Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та Олександр Власюк, 2022 — Олеся Мамчич, Оксана Садовенко, Ірина Ципіна, Перший академічний український театр для дітей та юнацтва у Львові.

 

Читайте також: Ким ви могли б стати для Лесі Українки?

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки

Зображення: Rozetka, ВСЛ