міжнародна підтримка

Етвуд, Франзен та Остер висловили солідарність з Україною

25.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До річниці російського вторгнення члени ПЕН Америка опублікували лист на знак солідарності з Україною. Про це повідомляється на сайті організації.

 

«Ми – письменники, журналісти, митці, правозахисники й ті, хто солідаризується з ними в усьому світі, включно з тими, хто перебуває в Україні та прийняв важке рішення залишити свої домівки. З нагоди річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну ми пишемо, щоб висловити наше колективне засудження війни росії проти українського народу та культури», – йдеться у листі.

 

Серед підписантів листа – всесвітньо відомі автори та авторки: Маргарет Етвуд, Пол Остер, Дженніфер Іґан, Джонатан Франзен, Джон Сондерс, Луїз Елдріч.

 

Члени ПЕН Америка акцентують на зумисних злочинних діях російських військових, які вбивали та викрадали журналістів і письменників, на знищених бомбардуваннями культурних об’єктах, кількість яких сягає кількох сотень.

 

«Та попри напади, журналісти, письменники, художники та правозахисники продовжують творити мистецтво, писати й робити внесок в українську культуру. – зауважують у ПЕН Америка. – Перекладачі та представники вільної преси забезпечують світові висвітлення реалій життя в Україні та наслідків насильства з боку росії».

 

Автори листа переконані, що «росія має відповідати за свої воєнні злочини та порушення прав людини». А також закликають міжнародні уряди допомагати українським письменникам і журналістам, гарантуючи їм можливість творити мистецтво, де б вони не перебували.

 

Повний текст листа можна прочитати на сайті ПЕН Америка.

 

ПЕН Америка – організація, що відстоює право авторів на поширення ідей та вираження поглядів.  Заснована 1922 року у Нью-Йорку. ПЕН Америка є найбільшим серед усіх ПЕН-осередків у світі й налічує понад 7500 членів.

 

Нагадаємо, На книжковому ярмарку у Вільнюсі збирають кошти для пошкодженої чернігівської бібліотеки

 

Читайте також: Читомо і ПЕН запускають проєкт про письменників та журналістів, що стали військовими і волонтерами