Зарубіжна художня література

Светислав Басара. Фама про велосипедистів

Басара, Светислав. Фама про велосипедистів / Светислав Басара ; Переклад із сербської Андрія Любки. – Чернівці : Видавництво 21. – 288 с. ISBN 978-617-614-188-4

 

«Фама про велосипедистів» – шедевр сербської постмодерної прози, дотепний інтелектуальний детектив, рідкісна книжка, яку водночас хвалить критика і обожнюють читачі.

«Ерудит, людина енциклопедичних знань, фанатичний письменник (щороку – книжка!) Светислав Басара зацікавлює читача детективним сюжетом, пропонує йому своє власне, майстерно сконструйоване бачення Історії, але по-справжньому полонить саме дотепними вибриками. Уявіть собі Ісуса, який в’їжджає до Єрусалима на велосипеді. Або Святого Духа, який дивиться згори на грішний світ, а бачить лише рухомі хрести. Шерлока Голмса, який зазнає фіаско у справі з двоколісниками, чи Зиґмунда Фройда, що зустрічає членів Ордену велосипедистів у рамках своєї лікарської практики. Уява Басари не знає меж, але завжди закамуфльована під ретельне дослідження – автор сипле цитатами, історичними фактами, назвами трактатів, деталями з біографій реальних осіб, апокрифічними теоріями й іроніричною термінологією. Цю техніку можна порівняти з такою популярною нині творчістю Дена Брауна, помітити в ній коріння фейкових новин, сфальшованої для пропаганди історії, словом, роман цей та й уся творчість автора ідеально вписуються в нашу гібридну добу» (Андрій Любка, велосипедист).

 

Вищість і панування Особистостей над «ієрархічними мавпами» («функціонерами») тут очевидно підтверджена: «ієрархічні мавпи» надають кошти, надають місце на сторінках газет, дають все, чого хочуть Особистості, а коли Особистості надрукують свій Маніфест, ці «ієрархічні мавпи» тупо дивляться в тексти, не розуміючи жодного речення, збентежено хитають головою і взагалі не знають що з цим робити.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект