Календар подій

Фестиваль «Фронтера» проведе низку онлайн та офлайн заходів

Організатори III Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» планують запустити на Волині «фестивальну хвилю». Про те, як це відбудеться у сучасних реаліях розповіла директорка фестивалю Елла Яцута.

Цього року команда «Фронтери» працюватиме у трьох основних напрямках:

Децентралізація культури

Більшість культурних подій зосереджені в Луцьку, що створює обмеження для охочих з інших міст. Спільно з експертами Лілією Лавринович, Олександром Котисом, Ольгою Шарутою та Віталіною Макарик відвідаємо Смолигівську, Павлівську, Торчинську, Цуманську ОТГ та місто Володимир-Волинсьий, ознайомимося із місцевим «культурним кліматом» та розробимо концепцію мистецьких подій, які б формували навколо себе місцеву культурну спільноту. Хочемо запустити 2021 року фестивальну хвилю по Волині, яка завершиться «Фронтерою» восени. Також ці напрацювання і пошуки дозволять більше дізнатися про історико-культурну спадщину нашого краю, розповісти про це через партнерські ЗМІ та соціальні мережі та відкрити нові грані туристичного потенціалу громад.

Дослідження феномену пограниччя та знайомство із сучасними авторами й текстами

Впродовж липня — жовтня будемо записувати і публікувати на нашому ютуб-каналі відеорозмови з відомими українськими письменниками, щоб актуалізувати пам’ять про важливих людей та місця Великої Волині. Поговоримо про Костя Шишка, Агатангела Кримського, Юрка Покальчука, Ніла Хасевича й інших. Ми хочемо не лише заглибитися у культурний контекст Волині, але й побачити її очима місцевих авторів і гостей. Долучитися до ініціативи вже погодились Павло Коробчук, Софія Андрухович, Андрій Бондар, Олександр Бойченко, Сергій Жадан, Любов Якимчук.

Розвиток волонтерства у культурі

Жодна культурна подія не відбувається без волонтерів. Але в більшості випадків їх запрошують доєнаднатися практично напередодні заходу, нашвидкуруч розписують завдання, незначна частина приходить наступного року. Команда «Фронтери» планує змінити цей підхід, навчити волонтерів бути амбасадорами проєкту і разом його творити. Саме тому ми реалізуємо навчальний курс для волонтерів з Луцька й усієї області. І сподіваюсь, саме вони 2021 року стануть рушіями нових культурних ініціатив в громадах.

А що фестиваль?

Усі вищеназвані заходи відбудуться за підтримки Українського культурного фонду та партнерів. Але окрім них важить зберегти шанс поспілкуватися із письменниками вживу. За сприятливої епідеміологічної ситуації та з дотриманням усіх вимог МОЗ ми будемо робити офлайн-заходи. Команда шукає відповідні локації для камерних зустрічей із суворим обмеженням кількості відвідувачів. Щодо самого фестивалю 2–4 жовтня, то команда працює над його підготовкою.

 

Фейсбук-сторінка фестивалю

 

Ютуб-канал фестивалю

 

Читайте також: Фестивальний сезон в онлайні: що дивитися й куди поїхати

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект