Календар подій

земля

24.01

Київ

19:30 Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1

Фільм «Земля» покажуть із музичним супроводом гурту «ДахаБраха»

Довженко-Центр розпочинає 2020-й рік українською кінокласикою світового масштабу — фільм «Земля» (1930) Олександра Довженка наживо озвучить гурт «ДахаБраха».

Кіноперформанс відбудеться в рамках міжнародного освітнього проекту для композиторів кіно Envision Sound, організованого Довженко-Центром спільно з Британською Радою в Україні.

 

Зірковий колектив створив саундтрек на замовлення Довженко-Центру ще у 2012-му. Прем’єра відреставрованої версії «Землі» з новим звучанням «ДахиБрахи» відбулася того ж року на Одеському МКФ. Відтоді проєкт розпочав ходу міжнародними кінофестивалями та концертними майданчиками — глядачі понад 20 країн побачили кіноперформанс, який без перебільшення вже можна назвати легендарним.

 

«Земля» — найвідоміший український фільм ХХ століття, визнаний шедевр світового кіномистецтва, створений найвпливовішим українським режисером радянської доби — Олександром Довженком. 8 квітня 1930 року «Земля» вийшла на київські екрани, а вже за дев’ять днів, після розгромного фейлетону придворного поета Сталіна Дем’яна Бєдного, фільм зняли з показів. Стрічку було перевідкрито лише по смерті режисера, і відтоді вона зажила світової слави.

 

Учасники гурту «ДахаБраха» про роботу над проєктом: «Робити музичний супровід для Землі Олександра Довженка було для нас великою честю і непростим творчим викликом. Кадр за кадром український шедевр світового кінематографа вражав нас щоразу як ми бралися до праці. Як би ми не намагалися працювати над фільмом, як самодостатнім мистецьким явищем, уникнути ідеологічної оцінки нам не вдалось. Безумовно, ми озвучували фільм з точки зору людини ХХІ століття, яка знає, що після 1930 року, коли була закінчена робота над Землею, були роки комуністичного голодомору 1932–1933, роки репресій, і ми знаємо про непросту долю самого Довженка в соціалістичній імперії. Водночас ми прагнули передати також і автентичність та наївність тих почуттів і послань, які ніс нам той час і та епоха, і які несе нам і сьогодні наша Земля».

 

Вартість – від 350 грн

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект