Financial Times

Financial Times вибрала бізнес-книжку 2023 року

03.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2023 році найкращою бізнес-книжкою за версією видання Financial Times стала книжка про менеджмент «Right Kind of Wrong: Why Learning to Fail Can Teach Us to Thrive». Про це повідомили на сайті видання.

«Right Kind of Wrong: Why Learning to Fail Can Teach Us to Thrive» («Правильний вид неправильного: чому навчання невдач може навчити нас процвітання») написала професорка Гарвардської школи бізнесу Емі Едмондсон.

 

Від газети Financial Times вона отримала 30 тисяч фунтів стерлінгів. Члени журі відзначили її систематизоване й багатоілюстроване дослідження «розумних невдач». 

Едмондсон багато років досліджує «психологічну безпеку» в командах, яка зокрема є запорукою навчання на помилках. У своїй книжці вона виокремлює три архетипи невдач — базову, складну та розумну. Водночас професорка докладно пояснює, в чому ризик підходу «провалюйся швидко, провалюйся часто» та які саме помилки допомагають розвиватися.

 

«Ми нечасто рефлексуємо над тим, у чому ми помилилися, бо це неприємно. Дехто навіть не насмілюється визнавати, що провалився чи помилився. Тому ситуація, коли ми згладжуємо кути, займаємося самозаспокоєнням і швидко забуваємо про помилки, — не дивина. Або ж навпаки — ми робимо винними в наших помилках обставини чи інших людей. Звісно, так простіше, але так ми втрачаємо можливість розвиватися та виносити уроки з провалів», — зазначає авторка.

 

У шортлист цьогорічної премії також увійшли такі книжки:

  • «Матеріальний світ: історія нашого минулого і майбутнього», Ед Конвей («Knopf Publishing Group»);
  • «Як робляться великі справи: дивовижні фактори, що стоять за кожним успішним проєктом, від ремонту до освоєння космосу», Бент Флівб’єрг і Ден Гарднер («Pan Macmillan»);
  • «Ілон Маск» Волтеро Айзексон («Simon & Schuster»);
  • «Червоний кобальт: як кров Конго живить наше життя», Сіддхарта Кара («St. Martin’s Press»);
  • «Хвиля, що насувається: ШІ, влада і найбільша дилема двадцять першого століття», Мустафа Сулейман («Crown»). 

Як повідомлялось, 2022 року найкращою бізнес-книгою стала розвідка Chip War: The Fight for the World’s Most Critical Technology Кріса Міллера.