Нон-фікшн

 

Яків Перельман. Фізика на кожному кроці

Перельман Я.І.
Фізика на кожному кроці / Я.І. Перельман ; пер. з рос. В.О. Таде¬єва ; за ред. В.О. Тадеєва. — Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2018. — 360 с.; іл. — Серія «Класики популяризації науки».
978-966-10-5340-2

За задумом автора, ця книга мала відкривати серію раніше написаних ним науково-популярних книг з фізики, а тому адресувалася для найменш підготовлених читачів. Автор уважав, що приступати до систематичного вивчення фізики можна лише тоді, коли буде накопичений достатній ма¬сив спостережень за фізичними явищами у навколишній природі та побуті. У цьому й полягає призначення книги. У ній міститься велика кількість захопливих розповідей про різноманітні фізичні явища, а також описують¬ся найпростіші досліди, які читач може виконати власноруч із викорис¬танням підручних засобів. Підвищенню інтересу до предмета сприятиме притаманна автору неповторна белетристична форма розповідей, багатий ілюстративний матеріал, а також екскурси в історію наукових відкриттів, що супроводжуються цитуванням класиків науки, учасників та свідків ви¬датних експериментів.
Книга буде корисною не тільки «для юних фізиків», як коротко характе-ризував її призначення сам автор, а й для всіх, хто з допитливістю ставить¬ся до природних явищ, але не має достатніх знань для їхнього пояснення. Вона розширить кругозір читача, збагатить його новими знаннями та не¬сподіваними зіставленнями, а головне — виробить звичку для всього шука¬ти раціонального пояснення.
Книга стане в пригоді й батькам, допомагаючи їм відповідати на чис-ленні «чому» своїх дітей, а також учителям, пропонуючи їм засоби для під-вищення інтересу до навчання їхніх учнів.

«Поїзд рухається зі швидкістю 36 км на годину. Перебуваючи у вагоні, ви підстрибнули вгору і протрималися у повітрі одну секунду. Чи опуститеся ви на те саме місце, звідки підстриб¬нули? Якщо в інше місце, то куди від нього ближче — до пере-дньої чи до задньої стінки вагона? Як це не дивно, але ви опуститеся саме на те саме місце, звідки підстрибнули, і ось чому: відірвавшись від підлоги і три¬маючись у повітрі, ви продовжуєте з а і н е р ц і є ю рухатися вперед разом із поїздом, і притому з тією самою швидкістю; під¬лога під вами зміщується вперед, але й ви мчите з такою самою швидкістю, залишаючись увесь час над тим місцем, з якого підстрибнули…»

Номер стенду: Галерея № 012

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект