міжнародна підтримка

Фольклорне товариство США засуджує РФ за спотворення історії культури й дезінформацію

09.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське фольклорне товариство (AFS) засудило вторгнення Росії та закликало припинити війну в Україні. Про це написали на офіційному сайті організації. 

 

У документі, підписаному усіма членами товариства, AFS висловило підтримку українським колегам і установам культурної спадщини, що потерпають від воєнних дій, а також засудило спотворення історії. 

 

«Україна — незалежна і суверенна держава. Американське фольклорне товариство засуджує військову агресію проти України та підтримує всіх людей, які виступають проти цієї війни. AFS підтримує своїх членів, колег, студентів та інституції спадщини, які зараз перебувають в облозі в Україні. Ми засуджуємо спотворення історії культури та поширення дезінформації, яка використовується для розпалу насильства», — зазначили в повідомленні. 

 

Крім того, Американське фольклорне товариство закликало поважати права людини й суверенітет України. 

 

«Ми закликаємо припинити війну в Україні та відновити робочі відносини між Україною та її сусідами з повагою до принципів прав людини, толерантності та поваги до суверенітету України», — додали в заяві. 

 

Наразі AFS дає можливість українським фольклористам і дослідникам культурної спадщини зробити резервні копії своїх досліджень і завантажити їх на окремий гугл-диск. Щоб отримати доступ до нього, треба заповнити форму

 

Американське фольклорне товариство — членська організація, яка займається підтримкою окремих осіб та організацій, що займаються вивченням та просуванням фольклору та виразних культурних традицій у всьому світі. AFS обслуговує своїх членів і широку громадськість, надаючи програми, публікації, політику та ресурси, які досліджують і підтверджують різноманітність людської творчості в різних часах, спадщинах і місцях. 

 

Нагадаємо, через обстріл військ РФ постраждав Харківський художній музей.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти.

 

Чільне зображення: The American Folklore Society