бібліотека

Фонд держмайна пропонує видавництву «Преса України» не виселяти Архітектурну бібліотеку

17.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Архітектурна бібліотека імені Заболотного та державне видавництво «Преса України» отримали лист від Регіонального відділення фонду державного майна України у Києві, в якому пропонується не виселяти бібліотеку із теперішнього приміщення й дотримуватись закону. Про це повідомляється на офіційній сторінці Архітектурної бібліотеки у Facebook.

У тексті листа Фонд держмайна посилається на статтю 20 Закону України «Про культуру» щодо заборони виселення закладів культури, зокрема бібліотек, Фонд «пропонує балансоутримувачу Державному видавництву «Преса України» забезпечити виконання вказаної норми Закону».

 

Раніше Мінрегіон звернувся до Державного управління справами, у якому нагадав про історію переміщення Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки з Гостиного двору на Шулявку на проспект Перемоги, 50, зазначивши, що будівля передбачалася як «постійним місцезнаходженням Бібліотеки» і що «будівлю буде передано на баланс». Разом з тим Мінрегіон відзначив, що «не має приміщень, які можуть бути придатні для розміщення Бібліотеки» і просить продовжити термін дії договору на один рік до розв’язання питання щодо розміщення бібліотеки.

 

Як відомо, Архітектурній бібліотеці імені Заболотного продовжили оренду приміщення поблизу станції метро «Шулявська» лише до кінця 2020-го року.

 

Нагадаємо, що минулого року Державне видавництво «Преса України» відмовлялося продовжувати договір оренди на 2020 рік з архітектурно-будівельною бібліотекою імені Заболотного. Бібліотека ризикувала опинитися на вулиці вже 1-го січня.

 

За словами депутатки Ганни Бондар, яка й повідомила про можливе виселення, таке рішення могло бути пов’язаним з намірами реалізації ДПТ, адже за адресою проспект Перемоги, 50а заплановане будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue.

 

До 2012 року бібліотека розташовувалась у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Але після початку «реконструкції» вона переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». Та юридичною адресою бібліотеки досі залишається Контрактова площа, 4.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

 

Раніше повідомлялося, що Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, що розташована у Києві на вул. Прорізна, 15, може втратити приміщення.

 

Читайте також: Бібліотека-вежа: як у Франківську реанімують найстарішу дитячу книгозбірню