Календар подій

Фонд Сергія Жадана запрошує дітей українського Сходу до літконкурсу «Читай-пиши»

Вже третій рік поспіль школярі й школярки Донецької, Луганської, а з минулого року і Харківської областей братимуть участь у конкурсі відгуків на українські книжки «Читай-пиши». За попередні 2 роки рецензії на конкурс надіслало понад 600 дітей. Конкурс заснували Благодійний фонд Сергія Жадана та простір дитячого читання BaraBooka, з 2020 його співорганізатором є Український Інститут книги, а з 2021 — і видавництво Vivat.

Журі конкурсу: Сергій Жадан, Андрій Курков, Ганна Улюра, Ірина Славінська, Анастасія Музиченко, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Таня Стус, Галина Ткачук, Маша Сердюк.

 

Щоб узяти участь у конкурсі, треба прочитати книжку українського автора або авторки, обговорити її з друзями або просто добре подумати і — зробити на неї рецензію. Надіслати її можна до 28 квітня за посиланням.

 

Минулого року до номінації «текстова рецензія» додалася й «відеорозповідь»; а цьогоріч школярам і школяркам запропонували рецензувати не лише художні книжки, а й нон-фікшн: науково-популярну літературу, біографії, мемуари… Таня Стус, керівниця BaraBooka, говорить, що одна з задач проєкту — призвичаїти дітей до того, що книжка є частиною повсякденного життя та приводом для розмов з ким завгодно й у будь-якому форматі: від дискусій із друзями за кавою — до наукових досліджень.

 

Призовий фонд конкурсу влаштовано таким чином, щоб задовольнити різні дитячі бажання. По-перше, усі 12 переможців і переможниць приїдуть улітку до Харкова, де зможуть побачити як працює велика ІТ-компанія, друкарня та ЛітМузей. По-друге, подарунки за різні місця — корисні гаджети: планшети, комплекти для відеоблогерів та смарт-годинники. І книжкові сертифікати.

 

Переможців та переможниць обиратимуть у двох вікових категоріях: 10-13 та 14-17 років, та в двох номінаціях: текстова і відеорецензія. Текстовий відгук може бути обсягом від 2 до 5 тисяч знаків, відео про книжку — тривалістю до 5 хвилин і в різних форматах: монолог, розмова з кількома людьми — навіть суперечка, розповідь з елементами буктрейлера тощо.

 

Решта деталей конкурсу за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект