* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
23.09
Львів
19:00 Різні локаціїФорум видавців у Львові запрошує на тематичний кластер «Війна»
Тематичний кластер «Війна» 25 Book Forum, що проходитеме у Львові 19-23 вересня 2018 року, покликаний осмислити тему війни не лише як питання політики, безпеки та соціальної сфери, але й як предмету рефлексії у культурі загалом і літературі зокрема. Кураторка кластеру – Радослава Чекмишева, координаторка з питань комунікації Міжнародного фонду «Відродження».
Програма
19-23 вересня –Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35). Виставка Андрія Єрмоленка «Антидот війни». Виставка триває у рамках спільного арт-простору з літературними читаннями «Прощавай, зброє: війна і культура», які відбудуться 22 вересня о 19:00 у МО Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Війна – це тяжка хвороба, що інфікує усе суспільство, навіть тих, хто стверджує, що здоровий. Коли лікар повідомляє про діагноз, перша реакція – це неприйняття: «Зі мною (з нами) такого трапитися не може! Це якась помилка! Скоро все налагодиться». Далі йде прийняття і романтизація: «Так, ми боремося зі спільним ворогом! Ми єдині у цій боротьбі! Ми нічого й нікого не боїмося!». Наступними слідують втома і відторгнення: «Це не моя війна! Я не можу й не буду більше боротися! Це все відбувається не зі мною!». А після усіх цих бурхливих і болісних емоцій, розум стає холодним – треба наполегливо й вперто працювати над тим, аби вилікуватися – перемогти! Вистояти! Захистити інших! Україна зараз отримує щеплення, яке нас врятує від майбутніх інфекцій. Україна – антидот від агресії і зухвалості, метою яких є знищення цінностей відкритості і демократії. Україна відкриє усьому світу свої рани, аби був шанс створити геополітичну протиотруту …
20 вересня 13:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Презентація книги «У вогняному кільці. Оборона луганського аеропорту» за участю в авторів (видавництво «Фоліо»). У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима — весна 2013—2014 років).
21 вересня 10:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і книговидання: як змінюється книжковий ринок? У межах дискусії заплановано обговорити: як держава стимулює книговидання і книгорозповсюдження? Якою є стратегія щодо розвитку книговидання? Якою є роль громадянського суспільства у заохоченні до читання? Книговидання в Україні є бізнесом чи волонтерством? Учасники: Юрій Рибачук, Роман Шиян, Ірина Подоляк, Олександра Коваль, Олександр Сушко, Євген Бистрицький, Олександр Афонін, Олександр Красовицький, Мар’яна Савка.
21 вересня 12:30 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і пам’ять: що пам’ятають українці про війни на своїй території? Цього року виповнюється 100 років від завершення Першої світової війни, чи пам’ятають її в Україні? Як змінюється інтерпретація події Другої світової війни у контексті Закону України про декомунізацію? Якою є роль громадянського суспільства у формуванні наративу щодо теми війни? Якою є/має бути стратегія формування наративу щодо війни на Сході України? Учасники: Володимир В’ятрович, Георгій Касьянов, Станіслав Федорчук.
21 вересня 14:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і філософія: про що міркують філософи під час війни? У межах дискусії заплановано обговорити коло питань, а саме: війна, форма соціальної дії; війна та ідентичність; патріотизм VS/& права людини; війна і наратив; гібридна війна як форма комунікація. Учасники: Євген Бистрицький, Олег Білий, Вахтанґ Кебуладзе.
21 вересня – Геокупол (вул. Коперника, 15). Андрій Цаплієнко та Мар’яна Савка. Руйнуючи стіни: про досвід журналіста на війні і в літературі та про роман «Стіна» (Видавництво Старого Лева). Учасники: Андрій Цаплієнко, Мар’яна Савка. Андрій Цаплієнко – відомий тележурналіст (канал «1+1»), військовий кореспондент, а також письменник. Автор роману «Стіна» розповсіть, як його досвід роботи у гарячих точках, зокрема під час війни на Сході України, трансформовувався у художній текст.
22 вересня 11:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Від Гемінґвея до… – війна у сучасній світовій літературі. Розмова Андрія Куркова і Сергія Жадана. Ернест Гемінґвей, відомий американський письменник, який сам брав участь у воєнних діях, традиційно асоціюється із романістикою на тему війни. Європа після Першої світової війни пережила не менш криваву Другу світову, багато авторів описували її у своїх творах. Як сучасна література осмислює тему війни і чи зв’явився у світовій літературі новий Ернест Гемінґвей. Про це вестимуть діалог два відомі українські письменники Андрій Курков і Сергій Жадан.
22 вересня 16:00 -Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і медіа: як змінюються журналістські стандарти під час війни? У межах дискусії заплановано обговорити: де пролягає межа між об’єктивністю й громадянською позицією журналіста; як називати речі своїми іменами, але не вдаватися до мови ворожнечі; як провідні українські ЗМІ вибудовують свої редакційні політики? Учасники: Наталя Гуменюк, Зоя Казанжи, Андрій Куліков, Наталія Лигачова, Олександр Михельсон, Андрій Сайчук.
22 вересня 19:00 – Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35). Прощавай, зброє: війна і культура. Рефлексія щодо теми війни неминуче веде за собою вироблення громадянської позиції. В умовах анексії Криму, збройної агресії на Сході України, голодування українського режисера Олега Сенцова і ув’язнення на політичному підґрунті десятків інших українців у тюрмах Росії, – митець не може бути поза політикою. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це не просто літературні читання українських письменників Олекси Бика, Антона Колумбета, Олега Короташа і Євгена Положія, не просто виставка робіт українського художника, Андрія Єрмоленка, чиї роботи про Донецький аеропорт, ув’язнення Олега Сенцова і чемпіонат світу з футболу, облетіли весь світ. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це певною мірою маніфест і звернення до митців й літераторів із закликом про неможливість ігнорування того, що нині коїться.
23 вересня – Готель «Ріус», велика зала (вул. Гнатюка, 12а). Презентація книги кореспондентки ТСН Наталії Нагорної «Повернутися з війни». Зустріч із кореспонденткою ТСН Наталією Нагорною, яка цього року видала свою першу книгу «Повернутися з війни». Ця книжка насправді не про війну. Вона лише випадковість для цих людей. Книга з’явилась на світ, бо ми не маємо права на відчай.
Подія на Фейсбуці