Календар подій

23.09

Львів

19:00 Різні локації

Форум видавців у Львові запрошує на тематичний кластер «Війна»

Тематичний кластер «Війна» 25 Book Forum, що проходитеме у Львові 19-23 вересня 2018 року, покликаний осмислити тему війни не лише як питання політики, безпеки та соціальної сфери, але й як предмету рефлексії у культурі загалом і літературі зокрема. Кураторка кластеру – Радослава Чекмишева, координаторка з питань комунікації Міжнародного фонду «Відродження». 

 

 

Програма

 

 

19-23 вересня Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35). Виставка Андрія Єрмоленка «Антидот війни». Виставка триває у рамках спільного арт-простору з літературними читаннями «Прощавай, зброє: війна і культура», які відбудуться 22 вересня о 19:00 у МО Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Війна – це тяжка хвороба, що інфікує усе суспільство, навіть тих, хто стверджує, що здоровий. Коли лікар повідомляє про діагноз, перша реакція – це неприйняття: «Зі мною (з нами) такого трапитися не може! Це якась помилка! Скоро все налагодиться». Далі йде прийняття і романтизація: «Так, ми боремося зі спільним ворогом! Ми єдині у цій боротьбі! Ми нічого й нікого не боїмося!». Наступними слідують втома і відторгнення: «Це не моя війна! Я не можу й не буду більше боротися! Це все відбувається не зі мною!». А після усіх цих бурхливих і болісних емоцій, розум стає холодним – треба наполегливо й вперто працювати над тим, аби вилікуватися – перемогти! Вистояти! Захистити інших! Україна зараз отримує щеплення, яке нас врятує від майбутніх інфекцій. Україна – антидот від агресії і зухвалості, метою яких є знищення цінностей відкритості і демократії. Україна відкриє усьому світу свої рани, аби був шанс створити геополітичну протиотруту …

 

 

20 вересня 13:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Презентація книги «У вогняному кільці. Оборона луганського аеропорту» за участю в авторів (видавництво «Фоліо»). У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима — весна 2013—2014 років).

 

 

21 вересня 10:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і книговидання: як змінюється книжковий ринок? У межах дискусії заплановано обговорити: як держава стимулює книговидання і книгорозповсюдження? Якою є стратегія щодо розвитку книговидання? Якою є роль громадянського суспільства у заохоченні до читання? Книговидання в Україні є бізнесом чи волонтерством? Учасники: Юрій Рибачук, Роман Шиян, Ірина Подоляк, Олександра Коваль, Олександр Сушко, Євген Бистрицький, Олександр Афонін, Олександр Красовицький, Мар’яна Савка.

 

 

21 вересня 12:30 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17)Війна і пам’ять: що пам’ятають українці про війни на своїй території? Цього року виповнюється 100 років від завершення Першої світової війни, чи пам’ятають її в Україні? Як змінюється інтерпретація події Другої світової війни у контексті Закону України про декомунізацію? Якою є роль громадянського суспільства у формуванні наративу щодо теми війни? Якою є/має бути стратегія формування наративу щодо війни на Сході України? Учасники: Володимир В’ятрович, Георгій Касьянов, Станіслав Федорчук.

 

 

21 вересня 14:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і філософія: про що міркують філософи під час війни? У межах дискусії заплановано обговорити коло питань, а саме: війна, форма соціальної дії; війна та ідентичність; патріотизм VS/& права людини; війна і наратив; гібридна війна як форма комунікація. Учасники: Євген Бистрицький, Олег Білий, Вахтанґ Кебуладзе.

 

 

21 вересня – Геокупол (вул. Коперника, 15). Андрій Цаплієнко та Мар’яна Савка. Руйнуючи стіни: про досвід журналіста на війні і в літературі та про роман «Стіна» (Видавництво Старого Лева). Учасники: Андрій Цаплієнко, Мар’яна Савка. Андрій Цаплієнко – відомий тележурналіст (канал «1+1»), військовий кореспондент, а також письменник. Автор роману «Стіна» розповсіть, як його досвід роботи у гарячих точках, зокрема під час війни на Сході України, трансформовувався у художній текст.

 

 

22 вересня 11:00 – Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Від Гемінґвея до… – війна у сучасній світовій літературі. Розмова Андрія Куркова і Сергія Жадана. Ернест Гемінґвей, відомий американський письменник, який сам брав участь у воєнних діях, традиційно асоціюється із романістикою на тему війни. Європа після Першої світової війни пережила не менш криваву Другу світову, багато авторів описували її у своїх творах. Як сучасна література осмислює тему війни і чи зв’явився у світовій літературі новий Ернест Гемінґвей. Про це вестимуть діалог два відомі українські письменники Андрій Курков і Сергій Жадан.

 

 

22 вересня 16:00 -Палац Мистецтв, конференц-зала (вул. Коперника, 17). Війна і медіа: як змінюються журналістські стандарти під час війни? У межах дискусії заплановано обговорити: де пролягає межа між об’єктивністю й громадянською позицією журналіста; як називати речі своїми іменами, але не вдаватися до мови ворожнечі; як провідні українські ЗМІ вибудовують свої редакційні політики? Учасники: Наталя Гуменюк, Зоя Казанжи, Андрій Куліков, Наталія Лигачова, Олександр Михельсон, Андрій Сайчук.

 

 

22 вересня 19:00 Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська 35). Прощавай, зброє: війна і культура. Рефлексія щодо теми війни неминуче веде за собою вироблення громадянської позиції. В умовах анексії Криму, збройної агресії на Сході України, голодування українського режисера Олега Сенцова і ув’язнення на політичному підґрунті десятків інших українців у тюрмах Росії, – митець не може бути поза політикою. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це не просто літературні читання українських письменників Олекси Бика, Антона Колумбета, Олега Короташа і Євгена Положія, не просто виставка робіт українського художника, Андрія Єрмоленка, чиї роботи про Донецький аеропорт, ув’язнення Олега Сенцова і чемпіонат світу з футболу, облетіли весь світ. «Прощавай, зброє: війна і культура» – це певною мірою маніфест і звернення до митців й літераторів із закликом про неможливість ігнорування того, що нині коїться.

 

 

23 вересня  Готель «Ріус», велика зала (вул. Гнатюка, 12а). Презентація книги кореспондентки ТСН Наталії Нагорної «Повернутися з війни». Зустріч із кореспонденткою ТСН Наталією Нагорною, яка цього року видала свою першу книгу «Повернутися з війни». Ця книжка насправді не про війну. Вона лише випадковість для цих людей. Книга з’явилась на світ, бо ми не маємо права на відчай.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект