оцифрування

Google оцифрує понад 100 тисяч стародруків

28.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Google оцифрує понад 100 тис. стародруків бельгійського міста Антверпен. Про це повідомляють на блозі компанії.

 

25 тис. ранніх стародруків зберігаються у Plantin-Moretus Museum, що міститься в будинку, у якому в середині 16 століття було засноване видавництво.

 

Зіткнувшись із релігійною нетерпимістю і уникнувши переслідувань, засновник видавництва — Крістоф Плантін — зумів позначити Антверпен на мапі як видавничий центр. Після смерті Пластіна, його друкарська справа передавалася з покоління в покоління.

 

 

Зараз у будинку існує музей. Відвідувачі Антверпена можуть пройтися кімнатами, де жила і працювала родина, а дослідники можуть заглибитися в рукописи колекції, книги, архіви та оригінальні відбитки.

 

Google планує оцифрувати понад 32 тис. книжок із музею, а також 60 тис. видань, які зберігаються у Hendrik Conscience Heritage Library.

 

 

Загалом буде оцифровано понад 100 тис. міжнародних праць, опублікованих з 16 по 19 ст. У найближчі роки вони з’являться у вільному доступі через Google Books та бібліотечні каталоги обидвох установ.

 

Відскановані томи, на які уже не поширюється дія авторського права, будуть доступні для повнотекстового пошуку, це означає, що дослідники і звичайні читачі зможуть легко та швидко їх знайти.

 

 

Оцифрування розпочнуть на початку 2021 року, що дасть змогу і компанії Google, і місту запустити проєкт і налагодити логістичні процеси.

 

Очікують, що процес, який здійснюватимуть у Європейському центрі оцифрування, займе щонайменше три роки.

 

 

Google Books — сервіс, який дозволяє повнотекстовий пошук всередині книжок та журналів, які компанія Google сканує та розміщує у своїй базі даних. Проєкт запустили ще в 2004-му році. В його межах Google співпрацює з більш ніж 40 науковими бібліотеками та 30 тисячами видавництв. Його мета – систематизувати все знання, накопичене у книжках, і зробити його доступнішим більшій кількості людей.

 

Раніше ми повідомляли, що записники відомого мислителя, винахідника, художника Леонардо да Вінчі оцифрували й виклали у вільний доступ.

 

Читайте також: «Електоронні архіви України»: оцифрування як бізнес з Тетяною Бєляєвою