Київ

«Гіркий» замість «Горького»: київська мережа кав’ярень змінила назву

13.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київська мережа кав’ярень «Горький» змінила назву на “GRKY”. Про це повідомили у соцмережах закладу.

 

 

Кав’ярня використовує як назву «Гіркий», так і “GRKY”.

 

Максім Горький — російський і радянський письменник, член РСДРП(б). Ініціатор створення Спілки письменників СРСР та перший її голова. Оголошений «засновником літератури соціалістичного реалізму та родоначальником радянської літератури».

 

Відмовився від перекладу своєї повісті «Мать» на українську мову, аргументуючи це так: «Мені здається, щопереклад цієї повісті на українське наріччя теж не потрібне. Мене дуже дивує той факт, що люди, ставлячи перед собою одну й ту саму мету, не тільки стверджують відмінність наріч — прагнуть зробити наріччя “мовою”, — але ще й пригнічують тих великоросів, які опинилися меншістю.  За старого режиму я – посильно – протестував проти таких явищ. Мені здається, за нового режиму слід прагнути до усунення всього, що заважає людям допомагати один одному. А то – виходить курйозно: одні прагнуть створити “всесвітню мову”, інші ж діють якраз навпаки».

 

Нагадаємо, Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування 27 вулиць, провулків, проспектів, парків і скверів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.

 

Читайте також: Х’юстон, у нас проблеми. Більше бібліотек носять імена діячів культури рф, ніж українських

 

Чільне фото: соцмережі GRKY