дерусифікація

Глібов замість Короленка: у Чернігові перейменовують бібліотеку

01.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обласну універсальну наукову бібліотеку імені В. Г. Короленка перейменують.

Зміна назви відбудеться за дорученням департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Директорка бібліотеки Інна Аліференко в коментарі Суспільному розповіла, що рішення відмовитись від імені Володимира Короленка ухвалили на загальних зборах колективу.

 

«На других зборах колектив обговорив і виніс пропозицію присвоїти нашій обласній універсальній бібліотеці імені Леоніда Івановича Глібова», — каже вона.

 

Чернігівську обласну бібліотеку заснували 28 березня 1877 року. Її створення якої домагалися П. Червинський, О. Карпинський, С. Русова, О. Русов, О. Тищинський, О. Борсук, П. Єфименко, І. Шраг, В. Варзар, І. Рашевський та інші, загалом 50 осіб. До діяльності бібліотеки в перший період її існування причетні також подружжя Грінченків, Коцюбинських, М. Вороний.

 

За словами директорки, нову назву обирали серед імен засновників, однак зупинилися на Леоніді Глібовому. «Ми вважаємо, що він недооцінений та недовшанований на Чернігівщині. Наш колектив кожного року вшановує пам’ять та ходить на могилу Леоніда Глібова перед врученням його іменної премії в нашій бібліотеці», — каже вона.

 

Наступним кроком у процедурі перейменування бібліотеки мають стати громадські слухання.

 

Нагадаємо, Чернігівська обласна універсальна бібліотека імені Володимира Короленка постраждала внаслідок обстрілів російської армії.

 

Читайте також: Х’юстон, у нас проблеми. Більше бібліотек носять імена діячів культури рф, ніж українських

 

Джерело: Суспільне Чернігів

 

Чільна світлина: newch.tv