Book Forum

ГО «Форум видавців» виступила із заявою щодо ситуації довкола Палацу мистецтв

14.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадська організація «Форум видавців» оприлюднила офіційну заяву щодо ситуації, яка склалася довкола Палацу мистецтв у Львові та інформації про те, що частину його території отримали в оренду власники кількох місцевих нічних клубів і стрип-барів. Текст заяви з’явився на офіційному сайті громадської організації.

У ГО «Форум видавців» наголошують, що у разі виникнення надзвичайної ситуації, діяльність нових орендарів на частині території Палацу Мистецтв може завадити евакуації людей. які перебуватимуть в приміщенні під час ярмарку.

 

«Ми не зможемо забезпечити належний вхід та вихід людей, особливо у випадку оперативної евакуації учасників (3000 осіб) та відвідувачів (10 тисяч осіб щоденно). Також це ускладнює розвантаження/завантаження книжок, що спричинить блокування вул. Коперніка та створить обмеження руху транспорту», – говориться у заяві.

 

Окрім цього в організації зазначили, що не зможуть забезпечити розміщення пожежної машини та машини швидкої допомоги, що є обов’язковим для заходів такого масштабу.

 

Разом з тим, у тексті заяви повідомляється, що у разі оренди частини території Палацу мистецтв також виникнуть труднощі із забудовою виставкових стендів на галереї, забезпеченням електропостачання для учасників ярмарку та проведенням заходів у подвір’ї Палацу мистецтв, що призведе до зменшення кількості учасників та експонованої літератури на ярмарку.

 

«У 2019 році був встановлений розмежувальний паркан між територіями Палацу Потоцьких та Палацом мистецтв. А це означає, що цього року стане неможливим вхід відвідувачів через головні ворота Палацу Потоцьких та традиційне розміщення наметів учасників», – зазначається у заяві ГО «Форум видавців».

 

Водночас в організації погоджуються, що Book Forum вже давно «переріс» Палац мистецтв, і організовувати таку масштабну подію було б зручніше в іншому, більш пристосованому для цього місці, але, за їхніми словами, досі у Львові немає приміщення чи відкритої площі під забудову для реалізації такого задуму.

 

«Наразі, загальна площа для книжкового ярмарку займає понад 8 тис. кв. метрів. Окрім цього, ми залучаємо 40 локацій у середмісті Львова. У Львові фізично немає жодного простору, який би міг забезпечити цієї потреби. Єдиним варіантом великої площі залишається стадіон «Арена Львів». Проте слід зауважити, що навіть Арена не зможе забезпечити всіх інфраструктурних потреб Форуму видавців», – йдеться у заяві.

 

У ГО «Форум видавців» також зазначили, що очікують «розуміння стратегічного значення Форуму видавців у Львові як знакової події для української культури та книговидання», а також сподіваються на підтримку ЗМІ й громадськості щодо скасування рішення «Управління майном спільної власності ЛОР» стосовно оренди галереї Палацу мистецтв.

 

«Прийнятним варіантом також може бути укладання меморандуму, у якому буде детально прописано усі зобов’язання сторін щодо безперешкодного використання цієї частини Палацу Мистецтв у придатному стані для забезпечення діяльності книжкового ярмарку та безпеки учасників і відвідувачів», – говориться у тексті заяви.

 

Водночас політолог, культуролог та генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Возницького Тарас Возняк у своєму блозі на сайті «Українська Правда» заявив, що агенція УНІАН поширила «наклепницьку інформацію» про те, що «Частину палацу Потоцьких віддають в оренду власникам стрип-клубів»: «Не розібралися про який палац йдеться, хоча у вихідній інформації все написано абсолютно чітко – йдеться про Палац мистецтв, а не про палац Потоцьких. І байдуже, що це дві різні юрисдикції, два різні палаци». 

 

Возницький також виступив з вимогою до УНІАН публічно спростувати цю інформацію та зняти фото і матеріал де згадується Палац потоцьких у контексті ситуації довкола Палацу мистецтв.

 

Як відомо, Форум видавців у Львові (тепер Book Forum) став першим масовим заходом у Палаці мистецтв після його відкриття у серпні 1996 року і традиційно відбувається щороку у цьому приміщенні. На території Палацу мистецтв розміщується головна частина книжкового ярмарку.

 

Раніше повідомлялося, що Дитячий форум і Форум видавців витісняють із Львівського палацу мистецтв. За повідомленнями ЗМІ, понад 420 м2 Львівського палацу мистецтв отримали в оренду власники кількох нічних клубів і стрип-барів у Львові.

 

Фото: yonik.me